ABD’li varlık yönetim firmasından Coinbase için 300 dolar öngörüsü

Son dönemde ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) ile sorun yaşayan ve bu yüzden Lend ürününü iptal etmek zorunda kalan Coinbase borsasının hisse fiyatıyla ilgili yükseliş beklentisi açıklandı. varlık yönetim firması JMP Securities'in raporunda şirket hisselerinin %30'luk yükselişle 300 dolara kadar yükselebileceği belirtildi.

nasdaq-coinbase

Yatırım bankacılığı ve varlık yönetim firması JMP Securities, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in hisse değerinin 300 dolara ulaşabileceğini belirten bir rapor yayımladı.

JMP analisti Devin Ryan, konuyla ilgili bir değerlendirme notunda, kripto para endüstrisini hızlıca büyüyen ve gelişen bir güç olarak tanımladı ve şunları söyledi:

“Hızla büyüyen ve gelişen bir pazarın içinde olduğunu düşündüğümüzde şirket, uzun vadeli büyük potansiyelini yeni yeni göstermekte ve biz de COIN hisse değerinde önemli bir yükselme hareketi öngörüyoruz”

“68 milyon kullanıcısına rağmen potansiyelinin hala küçük kısmına sahip”

Coinbase’in sektörün ilk borsalarından biri olmasına ve 68 milyon gibi çok ciddi bir kullanıcı tabanı olmasına rağmen şirketin hala, uzun dönemde büyüyen bir piyasanın sadece küçük bir parçasına sahip olduğu belirtilen raporda Ryan şu ifadeleri kullandı:

“COIN hisselerinin düz bir çizgide gitmesini beklemediğimiz gibi, yukarı yönlü bir hareket öngörüyoruz. İş modelinin de artık ek seçeneklerle yeni alanlara kayması da, piyasanın şu an düşünmediği yerlere gelebileceğini ve dolayısıyla da hisselerin risk/ödül getirisinin fazla olacağını düşünüyoruz”

Özellikle Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un SEC’nin kendilerine bir mahkeme uyarısı yaptığını ve faiz ürünü olan Lend’in reddedildiğini açıklamasının ardından şirket hisselerinde düşüş yaşanmıştı.

Coinbase borsasının 14 Nisan’da Nasdaq’ta halka arz edilmesiyle birlikte o dönem 60 bin dolar barajını aşamayan Bitcoin, bunu başarmış ve 64 bin doların da üzerine çıkmıştı. Daha sonra en büyük kripto parada gelen büyük düşüş ile birlikte Coinbase hisseleri de düşmüştü.

Şirket hisseleri haberin yazıldığı dakikalarda 230 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl