Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’nin Sermaye Piyasası Kurulu SEC’den ICO’lara darbe

ABD’nin Sermaye Piyasası Kurulu olarak tanımlayabileceğimiz Securities and Exchange Commission (SEC) dün kripto para birimleri dünyasını yakından ilgilendiren flaş bir karar aldı. SEC’in aldığı karara göre, ICO’lar aracılığıyla alınan token’lar -tamamı olmasa bile- artık birer menkul kıymet olarak kabul edilecek ve denetlemeye tabii olacak. Bu karar, ICO’lar için kötü ancak ICO’ların bir anlamda üzerine külfet olduğu Etheruem için muhtemelen iyi olacak bir gelişme. Özellikle son zamanlarda ICO’lar aracılığıyla toplanan fonlar hacker’ların saldırısına uğruyor -belki de hack süsü veriliyor- ve bunun...

ABD’nin Sermaye Piyasası Kurulu olarak tanımlayabileceğimiz Securities and Exchange Commission (SEC) dün kripto para birimleri dünyasını yakından ilgilendiren flaş bir karar aldı.

SEC’in aldığı karara göre, ICO’lar aracılığıyla alınan token’lar -tamamı olmasa bile- artık birer menkul kıymet olarak kabul edilecek ve denetlemeye tabii olacak. Bu karar, ICO’lar için kötü ancak ICO’ların bir anlamda üzerine külfet olduğu Etheruem için muhtemelen iyi olacak bir gelişme.

Özellikle son zamanlarda ICO’lar aracılığıyla toplanan fonlar hacker’ların saldırısına uğruyor -belki de hack süsü veriliyor- ve bunun sonucunda da yatırımcılar büyük zararlara uğruyordu. Sık sık hack saldırılarıyla gündeme gelmeye başlayan Ethereum‘a olan güven de sarsılıyor, Ether’in değeri sert düşüşler yaşıyordu. Hacker saldırıları olmasa bile ICO’ları adeta bir dolandırıcılık aracı olarak kullanan kişiler, topladıkları Ether’leri seri bir şekilde elden çıkarıyor ve yine Ether’lerin değerinin düşmesine yol açıyordu.

Dolayısıyla The DAO benzeri ICO’ların bundan sonra ABD yasaları çerçevesinde denetime tabii olacak olmasının spekülatif olayların önüne geçmesi, Ethereum’a da uzun vadede olumlu şekilde yansıması bekleniyor.

Grafiklerden de takip edilebileceği gibi ICO’lar için alınan bu kararın Etherum’un değeri üzerinde negatif yönde pek bir etkisinin olmadığı görülüyor.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl