Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’ye 500 bin Bitcoin madencilik ekipmanı geliyor

Yapılan son araştırmalar, Çin’deki madencilerin zaten yasaklardan önce dünyanın diğer bölgelerine taşınmaya başladığını göstermişti. Çin’in Bitcoin madenciliğindeki payının, herhangi bir yasak yürürlüğe girmeden de düşmeye başladığı tespit edilmişti. Cambridge Üniversitesi’nin ortaya koyduğu araştırma, Çin’in Bitcoin madenciliğindeki payının yüzde 50’nin altına inerek yüzde 46’ya gerilediğini ortaya koymuştu.

ABD, hızlı bir şekilde Bitcoin madenciliği sektörünün yeni merkezi haline geliyor. Nisan rakamlarına göre, dünyadaki tüm Bitcoin madencilik faaliyetinin yüzde 17’si ABD’de gerçekleşiyor. ABD, bu oranla, Çin’in ardından ikinci sırada geliyor. Bu araştırma, Nisan ayının rakamlarını içerdiğinden mevcut veriler muhtemelen daha farklı. Son aylarda Çin’den göç hızlandı ve bugün yapılacak bir araştırmanın sonuçları, ABD’nin Bitcoin madenciliğindeki payının daha fazla arttığını, Çin’in büyük ölçüde gerilediğini gösterebilir.

CNBC’ye konuşan madencilik şirketi Blockcap ve Core Scientific’in kurucusu Darin Feinstein, “Son 18 ayda ABD’de madencilik altyapısı ciddi bir büyüme kazandı. Çoğunlukla ABD’ye olmak üzere Kuzey Amerika’ya taşınmak isteyen madencilik şirketlerinin sayısında büyük bir artış var.” diyor.

“500 bin madencilik ekipmanı ABD’de yer arayışında”

Bir diğer madencilik şirketi Marathon Digital’dan Fred Thiel ise “Çin’den gelen 500 bin madencilik ekipmanı, ABD’de yeni yerler arıyor. Eğer konuşlandırılırlarsa, 2022’nin sonuna kadar Kuzey Amerika, küresel Bitcoin madenciliği faaliyetinin yüzde 40’ını ele alır.” şeklinde konuştu.

Çin’den ABD’ye madencilik cihazları taşınırken diğer yandan ABD’deki madencilik şirketleri de yeni cihazlar alıyor. Son haftalarda 30, 20, 10 bin adetlik siparişler oluşturuldu. Öte yandan hosting hizmetleri de geliştiriliyor.

Çinli madenciler, ABD’nin dışında Kazakistan ve Rusya gibi ülkelere de geçiş yapıyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl