Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Abra; Monero (XMR), Dash ve Zcash’i (ZEC) askıya alıyor

Popüler kripto para cüzdanı ve alım satım platformlarından Abra; Monero, Zcash ve Dash alım satımını askıya alacağını açıkladı.

Popüler kripto para cüzdanı ve alım satım platformu Abra, 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Monero (XMR), Zcash (ZEC) ve Dash (DASH) alım satımını askıya alacağını bildirdi.

Abra’dan yapılan açıklamada, “XMR, ZEC ve DASH konusundaki yasal belirsizliklerden dolayı saklama hizmeti sağlayan iş ortağımız, artık bu varlıkları desteklemeyecek. Bu nedenle Abra’nın şimdilik bu varlıkların alım satımını askıya almaktan başka seçeneği bulunmuyor.” denildi.

Açıklamada, müşterilerin söz konusu varlıkları 15 Ocak 2021 tarihine kadar çekmesi gerektiği vurgulandı. Varlıkların bu tarihe kadar çekilmemesi halinde kaybedilebileceğinin altı çizildi.

Abra’nın 150’den fazla ülkede 1 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor. Platform, geçtiğimiz günlerde de XRP alım satımını, Ripple’a açılan davadan ötürü durdurmuştu.

Bu arada geçtiğimiz Cuma günü de Bittrex, Abra ile aynı şekilde XMR, ZEC ve DASH’i listeden çıkaracağını açıklamıştı. Bu haberin ardından tüm bu kripto paralar, önemli sayılabilecek bir düşüş yaşamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl