Alchemy Pay (ACH Coin) nedir? ACH Coin Geleceği ve Yorumları

Kripto para piyasası 1 yıldan fazla süredir düşüş eğilimi gösterirken 2023’yılının ilk gününden itibaren %470 oranın yükselen Alchemy Pay projesi birçok kripto para yatırımcısı tarafından merak ediliyor. Peki ACH coin nedir, geleceği konusunda fikirler ve bilgiler neler?

Kurucusu ve kuruluş yılı: Nikil Viswanathan ve Joe Lau / 2018
Blok zinciri: Ethereum
Toplam arzı: 10 milyar adet
Dolaşımdaki arzı: 5,082,155,932 (20 Şubat 2023)
Piyasa değeri: 225 milyon dolar (20 Şubat 2023)
En düşük fiyat: 0.001338 dolar
En yüksek fiyat: 0.1975 dolar
Projenin amacı: Proje, kripto ve fiat para sisteminde çift yönlü ödeme sistemi sunmak.
Kullanım alanları: Ödeme yöntemleri 

Alchemy Pay projesi nedir? 


Alchemy Pay, ACH token’ı ile desteklenen hibrit bir kripto-fiat ödeme altyapısıdır. Alchemy, trader’lara ve müşterilere hem fiat hem de kripto paranın ödenmesi için birden fazla seçenek sunar. Alchemy Pay, hibrit kripto-fiat modeli aracılığıyla eski finansal sistemin getirdiği yavaşlık ve yükleri azaltmaya yardımcı olacak ürünler geliştiriyor.
 

Proje, fiat ve kripto paralar arasındaki boşluğu kapatmak için dünyanın ilk ödeme ağ geçidi çözümleri sunuyor. Alchemy Pay, kripto ödemelerine ek olarak, kripto para yatırımlarına, blok zinciri çözümlerine ve karmaşık işlemlere ve ayrıca kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisinde nispeten ‘yeni’ olan DeFi hizmetlerine sorunsuz ve kolay erişim sağlar. 

2018 yılında kurulan Alchemy, Hong Kong’un en büyük mobilya şirketi Pricerite, Singapur’dan Cé La Vi, Kanadalı ayakkabı markası Aldo, yazılım teknolojisi firması Arcadier ve Midwest Global Asia taksi hizmetleri dahil olmak üzere birçok şirket üzerinde pratik çözümler sağlayarak büyüdü.

Alchemy Pay istikrarlı bir şekilde büyüdükçe, Binance ve QFPay ile olan ortaklıkları, e-ticaret devi Shopify’ın müşterileri de dahil olmak üzere son kullanıcı ile temas noktalarını milyonlara çıkardı. 

Gelişmekte olan kripto endüstrisine derin bir ilgi duyan ekip, fiat ile kripto arasında pratik bir köprü kurma vizyonunu ortaya koydu.

Alchemy Pay sistemi, hem itibari para hem de kripto ekosistemlerindeki katılımcıların, merkezi olmayan akıllı sözleşmelere, Layer 2 ölçeklendirme çözümlerine, zincir üstü verilere ve blok zinciri teknolojisinin fikir birliği mekanizmalarına dayanan hızlı, güvenli, kullanışlı, esnek ve ölçeklenebilir küresel ödeme çözümleri elde etmelerini sağlar. 

ACH Coin nedir? 


ACH Coin nedir? ACH Coin, Ethereum blok zincirinde yer alıyor ve ERC-20 tabanlı bir token’dır. ACH, Alchemy Pay kripto-fiat hibrit ekosistemindeki tüm kilit rollerin katılımını teşvik etmek için kullanılır. ACH token’ları taahhüt edilebilir, ödüllendirilebilir, stake edilebilir ve ücret olarak ödenebilir ve ayrıca ACH Coin’e sahip kullanıcılar token yönetimi ya da topluluk kararlarında oy hakkına sahip olabilir.
 

ACH token’ının maksimum arzı 10 milyar adettir. Dolaşımdaki arzı 4 milyar adettir ve %62’si kamu hizmetleri için, %38’lik kısmı da paydaşlara ayrılmıştır. Bu geniş kategoriler içinde kurumsal işlem ödülleri, tüketici işlem ödülleri, DeFi işlem ödülleri, işlem hareketliliği, kurumsal ortaklar ve ekip, destekçiler ve danışmanlar için teşviklerle ilgili kilitli ve kilidi açılmış bölümler vardır. 

ACH Token geleceği? 

Alchemy Pay, geniş partner ve sponsor ağını arkasında bulunduruyor. Yatırımcıları arasında kripto ekosisteminden Binance, Huobi, Gemini, OKX, Polygon gibi kurumlar arkasında yer alırken, şirket bazında Shopify, Aldo ve Arcadier, Pantera Capital, a16z, Coinbase, Samsung gibi dev kurumlar ve sermaye fonlarının yer alması projeye ne kadar güvenildiğini ve geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor. 

ACH Token nereden, nasıl alınır? 


ACH, Alchemy Pay ekosisteminin kalbinde yer alan akıllı sözleşmeli bir token’dır. ACH Coin’i alabilmek için Binance, Coinbase, Huobi, Bybit, Gate.io, MEXC gibi majör kripto para alım satım plâtformlarından ve UniSwap, SushiSwap gibi DeFi borsalardan işlem yapılabiliyor.
 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl