Adidas, Coinbase ile ortaklık kurduğunu açıkladı

Kripto para sektöründe bir büyük ortaklığa daha imza atıldı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase ile dünyaca ünlü spor giyim şirketi Adidas ortaklığa vardıklarını açıkladı.

İlk açıklama, Adidas’ın resmi Twitter hesabından geldi ve “Coinbase ile ortaklık kurduk” ifadesi kullanılırken detaya yer verilmedi. Coinbase ise Adidas’ın tweet’ini alıntılayıp “Good Morning” anlamına gelen “GM” kısaltmasını kullanarak “Partiye hoş geldin ortak!” yazdı.

Adidas ile Coinbase arasındaki iş birliğinin NFT’lerle ilgili olduğu düşünülüyor. Bilindiği üzere Coinbase, bir süre önce kendi NFT platformunu açacağını duyurmuştu. Şirket, NFT platformu için birçok içerik oluşturucu ve marka ile iş birliği yapıyor. Adidas’ın da NFT alanında çalışmaları olduğu biliniyor.

Öte yandan Coinbase, Adidas ortaklığının duyulmasından yaklaşık bir saat önce “We Accept Crypto” kampanyası başlattı. Özellikle küçük işletmelerin hedeflendiği belirtilen bu kampanyada, kripto para kabul eden işletmelerin, sosyal medyada işletme fotoğrafıyla birlikte #weacceptcrypto etiketini kullanmaları durumunda borsanın sosyal medya platformlarından birinde öne çıkarılabilecekleri kaydedildi. Ayrıca hashtag kullanarak paylaşımda bulunan ilk 1000 işletmeye ücretsiz çıkartma gönderileceği açıklandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl