Aeternity nedir ve Aeternity nasıl alınır? Detaylı kripto rehber

Gerçek dünyadaki verilerle arabirim oluşturan ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler sunmak isteyen Aeternity nedir ve nasıl alınır? İşte Aeternity ile ilgili bilinmesi gerekenler.

Günümüzde oldukça fazla Blockchain yönlü proje, akıllı sözleşme teknolojisine odaklanıyor. Bu günlerde bu teknolojinin iş operasyonlarının ileriye doğru birçok yönünü otomatik hale getireceği göz önünde tutulduğunda, bu olay çok da sürpriz olmamalı.

Aeternity ise gerçek dünyadaki verilerle arabirim oluşturan ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler sunmak istediği için işleri biraz farklı yapıyor. Bu alandaki fazlaca rekabetle birlikte, Aeternity nedir ve nasıl alınır? İşte Aeternity ile ilgili bilinmesi gerekenler.

Aeternity nedir?

Aeternity, 2017 yılında test ağında başlatılan, merkezi olmayan uygulamalar(dApps) için bir platform. Bu proje akıllı sözleşmelerin ve uygulamaların ölçeklenebilirliğini artırmaya odaklanıyor.

Aeternity, kendisini “eşsiz verimlilik, şeffaf yönetim ve küresel ölçeklenebilirlik” sunabilen, Blockchain teknolojisinin farklı bir biçimi olarak konumlandırıyor. Tüm bunlar ise, gerçek dünyadaki her türlü veri ile arayüz oluşturabilen, ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler sağlanarak gerçekleştirilecek.

Proje akıllı sözleşmeleri zincir dışı bırakarak ölçeklendirmeyi gerçekleştiriyor. Aeternity’deki akıllı sözleşmeler, Blockchain’de çalışmak yerine sözleşmelerde yer alan taraflar arasındaki özel kanallarda çalışıyorlar.

Kağıt üzerinde Aeternity; IoT, fintech, oyun, bankasız bireyler vb. için uygun durumda. Bütün bunlar kulağa çok iddialı gelse de hepsinin gerçekleşmesi için yeterli teknoloji var gibi görünüyor.

Her şeyden önce, Aeternity tarafından sunulan akıllı sözleşmeler sadece zincir dışı kanalların içinde bulunuyorlar. Dünyadaki diğer taraflarla değer alışverişinde güvenilir bir çözüm oldukları için İşlem kanalları, bu girişimin başarısı için kritik öneme sahip.

Küresel ölçekte akıllı sözleşme teknolojisi için artan bir talep söz konusu olsa da, Aeternity’nin bu konuda anlamlı bir etki yaratıp yaratamayacağı zaman içinde görülecek.

Aeternity, kendisini diğer akıllı sözleşme ve uygulama platformlarından ayıran başka özelliklere de sahip. Özellikle, akıllı sözleşmelerde kullanılmak üzere dış kaynaklardan veri toplayan merkezi olmayan bir oracle makinesi içeriyor.

Aeternity’nin(AE) değeri şu anda Coinmarketcap’e göre 3,14 dolar seviyesinde yer alıyor.

Aeternity(AE) nasıl alınır?

AE’yi düşük komisyon ücretleri ve stabil altyapısıyla kısa zamanda popüler bir borsa haline gelen Binance‘i kullanarak alabilirsiniz.

Binance kayıt linki üzerinden hesabınızı oluşturduktan sonra AE alabilmek için şu adımları izlemeniz yeterli:

1- Binance’de bulunan hesabınıza Bitcoin gönderin. Bunun için sayfanın sağ üst kısmında yer alan Funds bağlantısının üzerine gelerek Deposits&Withdrawals‘a tıklayın.

2- Açılan sayfada yer alan arama kutucuğuna BTC yazarak Bitcoin’i bulun ve hemen yanında yer alan Deposit‘e tıklayın.

3- Burada sizin için oluşturan cüzdan adresinizi kopyalayın ve Bitcoin’lerinizin bulunduğu borsa ya da cüzdan üzerinden bu adrese Bitcoin gönderin. Bitcoin’leriniz Binance hesabınıza 15 dakika içinde geçecektir.

4- Bitcoin’leriniz hesaba geçtiyse Binance logosunun yanında yer alan Exchange bağlantısı üzerinden Basic‘i tıklayın.

5- Açılan sayfada AE/BTC çiftini bularak tıklayın. Ardından grafiğin altında yer alan Buy bölümünden satın alımınızı gerçekleştirin. Burada yer alan Price bölümüne almak istediğiniz fiyatı, Amount bölümüne ise almak istediğiniz AE miktarını girin ve Buy AE’ye basın. Daha kolay bir şekilde satın almak isterseniz Market sekmesi üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl