Aion Coin projesi ve geleceği nedir? Aion Coin nereden ve nasıl alınır?

Kripto para piyasalarında yatırım yapan kullanıcılar, yükseliş gösteren coinlerden olan Aion Coin’e ait bilgilere internette bulmaya çalışıyor. Yatırımcılar, arama motorlarında Aion Coin nedir, Aion Coin projesi, Aion Coin geleeeği, Aion Coin nereden ve nasıl alınır? gibi sorgulamalar yapıyor. Aion Coin hakkındaki detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Aion Coin projesi nedir?

Kendine özel bir blok zincirine sahip olan Aion, Open Application Network (Açık Uygulama Ağı)’nın (OAN) güvenliğini sağlamak ve bunlara erişmek için kullanılan token’dır. 2018’de Kanada’da başlatılan The OAN, herkesin kullanımına açık bir kamu ağıdır. Kayıtlı bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan The Open Foundation tarafından yönetilen OAN, halka açık uygulamalar oluşturmak için bir ortam sağlamayı amaçlıyor.

OAN’ın temel amacı, farklı blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmak, böylece kullanıcıların ve geliştiricilerin çeşitli uygulamalar oluşturmasına izin vermektir. AION token’ı da ağın çekirdeği haline getiren OAN, kullanıcıların akıllı sözleşmeler yürütmesine, verileri depolamasına ve farklı ağlar arasında paylaşmasına olanak tanır.

Open Application Network’ün (OAN) başında CEO Matthew Spoke ve COO Ian Chan bulunuyor. Matthew Spoke, Ottawa Üniversitesi mezunudur ve birkaç blok zinciri merkezli işletme için çalışmış ve sonrasında AION projesini ortağı Ian Chan ile kurmuştur. Spoke’un en dikkat çeken çalışması ise 2020’de, gelişen konser ekonomisini canlandırmak için tasarlanmış bir uygulama olan Moves.

Harvard ve Toronto Üniversitesi gibi tahsillere sahip bir diğer kurucu Ian Chan da, OAN’da COO olarak görev yapıyor. Finans alanında uzmanlaşan Chan ise daha yüksek deneyimlere sahiptir ve öz geçmişi ortğına göre daha  1998’de Thomas Cook Group’un kıdemli başkan yardımcısı oldu. Daha sonra Hewlett Packard’da çalışmaya başladı ve 2005’te Deloitte’a katıldı. 2018’den beri The OAN’I geliştirmeye odaklanıyor.

Aion Coin nedir?

OAN blok zinciri ve AION token’ı, devredilen hisse kanıtı (DpoS) ve önem kanıtı (PoI) konsensüs yöntemlerinin bir kombinasyonu ile güvence altına alınır. Blok zincirinin önemli bir özelliği, ek güvenlik için Bizans Hata Toleransına dayanmasıdır.

DpoS, yeni blokların doğrulanması ve dolayısıyla yeni belirteçlerin oluşturulması için paydaşlara dayanan nispeten yeni bir fikir birliği mekanizmasıdır. Madencilik süreci için çok fazla bilgi işlem ve elektrik gücü gerektiren iş kanıtı (PoW) konsensüsünden farklı olarak, PoS konsensüs mekanizmaları daha ölçeklenebilir ve çevre dostudur.

AION token’I, Ethereum ve NEO gibi blok zincirlerinde ery aktarımlarının ve akıllı sözleşmelerin yürütülmesini sağlar. AION’un piyasa değeri 29 Kasım itibariyle 121 milyon dolar. Dolaşımdaki arz 498 milyon iken maksimum arzı ise bilinmiyor.

Kurucular ve diğer ekip üyeleri, toplam AION token arzının yaklaşık %40’ını elinde bulundururken, AION tokenlerinin bir diğer %51.5’I, zaman içinde kademeli olarak halka sunulacak. Son olarak, tokenlerin kalan %8.5’i, AION’un tanıtımında tohum aşamasıyla ilgilenen özel yatırımcılar arasında dağıtıldı.

Aion Coin’in geleceği

Farklı bir blok zincire sahip Aion Coin, dünyada farklı blok zincirlerle köprü kurabiliyor ve bu özellik AION’u öne çıkaran özelliklerden. Bu özellik de AION’da geleceğin yüksek olduğu beklenebilir.

Aion Coin nereden ve nasıl alınır?

Aion’u BTC, USDT ve ETH gibi paritelerle hesap oluşturduktan sonra aıp satabileceğiniz en büyük borsalar arasında Binance, Mandala Exchange, KuCoin, Bitrue, WazirX bulunuyor.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl