Akbank Mobil’e kripto para işlevi geldi ve BtcTurk ile başlatıldı!

Akbank Mobil'e gelen güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık doğrudan Akbank uygulaması üzerinden kripto para platformlarına para yatırabilecek ve çekebilecekler. Özellik, BtcTurk ile başlatıldı.

6998 0

Akbank Mobil uygulaması üzerinden artık kripto para platformlarında doğrudan para yatırılabilecek. Uygulamanın 22 Eylül’de güncellenen sürümünden itibaren Akbank kullanıcıları, mobil uygulamaya girerek doğrudan para yatırmak istedikleri borsayı seçip hesaplarından buraya aktarım yapabilecek.

BtcTurk ile başlatıldı

Yeni özellik, şu anda sadece BtcTurk’ü destekliyor. Bilindiği üzere Akbank, BtcTurk’ün yanı sıra birçok kripto para platformuyla da çalışıyor. İlerleyen dönemde BtcTurk ile beraber diğer platformların da listelenmesi söz konusu olabilir.

Para da çekilebiliyor

Uygulama üzerinden borsaya yalnızca para yatırılmıyor, aynı zamanda para da çekilebiliyor. Uygulama sadece Google Play üzerinde 10 milyondan fazla indirilmiş durumda. Kullanıcı sayısı milyonlarla ifade edilen bir uygulamada kripto para işlevinin yer alıyor olması, Türkiye’de kripto para farkındalığının da bir ölçüde artmasını sağlayabilir.

Uygulamaya girildiğinde, “Ödeme Yap” bölümüne tıkladıktan sonra kullanıcıların karşısına şöyle bir ekran çıkıyor:

Buradan “Kripto platform işlemleri”ne tıklandığında ise şu ekran karşılıyor:

“Devam” butonuna tıklandığında da kullanıcıların karşısına bir sözleşme çıkıyor ve bu sözleşmeyi kabul etmeleri isteniyor:

Ardından para yatırılabilecek veya çekilebilecek platformların bir listesi sunuluyor. Şu anda tek seçenek BtcTurk:

BtcTurk’e girildiğinde de bu platformda yer alan kripto paralar ve bu kripto paraların güncel fiyatları görüntülenebiliyor. Bu ekrandan para gönderme işlemi ve çekme talebi gerçekleştirilebiliyor:

Akbank, 2018’den bu yana Türkiye’de kripto para sektörüyle en yakın ilişkilere sahip bankalardan biriydi. 2018’de aynı uygulamaya Ripple teknolojisiyle para transferi özelliği getirilmişti. Banka, farklı alanlarda da Blockchain teknolojilerine dönük önemli çalışmalar yürütüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl