Alameda’ya bağlı bir adres 11 milyon 1inch token aldı

FTX ile birlikte iflas eden trade şirketi Alameda Research'e ait olduğu belirlenen bir cüzdan adresine dün itibariyle 4.45 milyon dolar değerde 11 milyon adet 1inch gönderildi.

11 Kasım’da iflas eden FTX borsasının kardeş şirketi konumundaki Alameda’daki cüzdan hareketliliği dikkat çekiyor. Alameda’ya bağlı bir adresin dün itibariyle 4.45 milyon dolar değerde 1inch token’ı alması gözlerden kaçmadı.

Zincir üstü veri ve takip platformu Lookonchain’in belirlediği transfer hareketine göre Alameda dün 11 milyon adet 1inch token aldı. Verilen bilgilere göre şirket geçen sene 17 Aralık’ta da 12.4 milyon 1inch token almıştı. 1.4 milyon adet 1inch Alameda’da kalırken, 11 milyon adet token ise FTX’e gönderilmişti.

Şirket 2-3 Haziran tarihlerinde de yine 12.4 milyon 1inch elde etmiş ve bunların hepsini yine FTX borsasına göndermişti.

Transferlerin ne anlama geldiği ya da hareketlerin kimler tarafından yapıldığı bilinmiyor. Tüm adımlar, mahkemede FTX ve Alameda’yı temsil eden avukatlar tarafından da yapılıyor olabilir. Ancak 12.4 milyon adet ve 11 milyon adet şeklinde transferler yapılması ve rakamların geçen sene dâhi aynı olması dikkat çekiyor.

Gözlerden kaçmayan bir başka konu ise transfer talep ve işlemlerinin, merkeziyetsiz borsa olan 1inch’in yeni takas sistemini duyurduğu gün yapılması…

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl