Alameda’daki kripto cüzdan hareketleri sürüyor: Bitcoin’e çevirdiler

Dün 10 milyon dolardan fazla 1inch token çekilen Alameda'nın Ethereum cüzdanlarındaki hareketlilik devam ederken, bugün de bazı token'lar satıldı. Önce USDT ve Ethereum'a dönüştürülen token'lar daha sonra Bitcoin'e çevrildi.

hack-klavye

İflas eden Alameda Reseach şirketinin son günlerdeki çeşitli trade hamleleri durmaksızın devam ediyor. Zincir üstü verilere göre bu gece saatlerinde bazı token’lar Ethereum ve USDT’ye çevrildikten sonra Bitcoin’e dönüştürüldü.

46.7 BTC 4 cüzdana bölündü

Satılan token’ın LDO, MATIC, UNI ve bazı diğer Ethereum token’ları olduğu görülürken, daha sonra bu varlıklar Bitcoin’e dönüştürüldü. Kripto paralarda zincir üstü analizleriyle bilinen ZachXBT, şirketin Bitcoin’leri topladığı 4 adet cüzdan belirledi. Rakamlar, bu cüzdanların toplamda 47.6 BTC (yaklaşık 800 bin $) tuttuğunu gsteriyor.

Hareketlerin hepsinin FTX CEO’su SBF’nin 250 milyon dolarlık kefalet paketiyle tutuksuz yargılanmasına karar verilmesinden sonra yapılması da dikkat çekiyor.

Mikser kullanılması şüphe çekiyor

Alameda’nın yaptığı bu hareketlerin kim tarafından yönetildiği bilinmiyor ancak kurumun kontrol ettiği cüzdanların, fonların hareket ettirmek için ChangeNow ve FixedFloat gibi mikserleri kullanması, kripto topluluğu tarafından şüpheyle karşılandı. Bilindiği üzere kripto karıştırma hizmeti verne mikserler, token sahiplerinin ve aktarılan fonların kaynağının tespit edilmesini zorlaştırarak kripto paraların hareketlerini gizlemek için kullanılıyor.

Bu hareketlerin en fazla şüphe çekeni ise, FTX’in iflasından hemen sonra borsanın hack’lenerek 352 milyon dolarlık fonun çalınmasıydı. Bu varlıkların kim tarafından çalındığı ve nereye gittiği hala belli değil.

Komplo teorisyenleri, bu hack olayının arkasında da Sam Bankman-Fried ya da ona bağlı bazı kişilerin olduğunu düşünüyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl