FTX gibi krizde olan Alameda’nın ETH cüzdanlarında net 220 milyon $ kaldı

FTX ile birlikte büyük krizin içinde olan trade firması Alameda Research'ün Ethereum üzerindeki adres ve cüzdanları incelendi. Şirkete ait onlarca Ethereum tabanlı token'ın net değeri yaklaşık 220 milyon dolar ediyor.

Zincir üstü takip platformu Lookonchain, FTX borsasının kardeş şirketi olarak görülen ve SBF’nin de kurucuları arasında yer aldığı Alameda Research şirketinin Ethereum üzerindeki varlıklarını inceledi.

Toplamda 56 adresin incelendiği çalışmada Alameda’nın elinde bulunan varlıkların net değerinin 222 milyon dolar olduğu görülüyor. Yapılan çalışmaya göre cüzdanlarda bulunan varlıkların değeri yaklaşık 150.5 milyon dolar iken, merkeziyetsiz finans protokollerindeki varlıkların dolar bazındaki değeri ise 75.5 milyon dolar. Protokollere olan borç ise yaklaşık 3.6 milyon dolar.

Solana konusuna bilgi yok

Lookonchain’in verdiği bilgiye göre Alameda’ya ait olduğu tespit edilen 56 adresten 19’unda net 100 bin dolardan fazla varlık var. 13 tanesinde ise 1 milyon dolar değerden fazla token bulunuyor. Cüzdan bilgilerinin Ethereum blok zinciryle ilgili olduğunu belirtmekte fayda var. Dolayısıyla Solana ağındaki token’larla ilgili bir bilgi bu araştırmada görülmüyor. Şirketin FTX ile beraber Solana’ya da yoğun biçimde yatırım yaptığı bilinirken, iddialar özellikle dün SOL varlıklarının ciddi şekilde satıldığı yönünde…

ETH, BIT ve FTT en çok olan varlıklar

Sabit coin’ler dışarıda tutulduğu zaman ETH, Bybit’in token’ı BIT ve FTX’in token’ı FTT; Alameda’nın elinde en fazla vâr olan token’lar olarak göze çarpıyor. 1.6 milyon dolarlık ETH, 2.2 milyon dolarlık FTT’nin yanında BIT token’larının değeri ise 34 milyon dolar.

Alameda’nın elinde ayrıca 85 milyon dolarlık USDC ve 16 milyon dolarlık da USDT bulunuyor. SRM, OP, SAND, FTM ve MATIC de önplâna çıkan diğer token’lar…

NEAR borcu ödenmedi

Şirketin merkeziyetsiz finans protokollerine 3.64 milyon dolarlık borcu bulunuyor. Alameda’nın Bastion’dan 2.7 milyon dolar değerde bin adet NEAR aldığı ancak bu borcun hala kapatılmadığı görülüyor.

35 milyon dolarlık FTT stake ediliyor

Sushiswap’ta 6 milyon dolar değerde 4.6 milyon adet SUSHI stake edildiği görülürken, Alameda’nın bu token’ları da istediği anda çekip satma hakkı da bulunuyor. Abracadabra’da da 35 milyon dolar değerden fazla 6.9 milyon adet FTT token stake ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl