Tutuklanan Celsius CEO’su Mashinsky’nin konuşmaları ortaya çıktı

SEC, DOJ, CFTC ve FTC gibi büyük ABD devlet kurumlarının dolandırıcılık ve manipülasyon davası açtığı Celsius eski CEO'su Alex Mashinsky'nin, geçtiğimiz sene iflas etmeden önce Celsius'taki diğer yöneticilerle yaptığı tartışmalar ortaya çıktı. Yöneticiler, CEL token fiyatının düşmesini engellemek için milyonlarca dolarlık satış yaptıklarını belirtiyorlar.

Terra LUNA çöküşünün ardından batan Celsius’un eski CEO’su olan ve bu sabah saatlerinde tutuklanan Alex Mashinsky’nin, iflastan önceki bazı konuşmaları ortaya çıktı.

Kurumlar tarafından dolandırıcılık ve manipülasyonla suçlanan Mashinsky’nin, Terra LUNA çöküşünün ardından gelen düşüşlerde yönetici kadrosuyla da hararetli tartışmalar yaşadığı görülüyor.

Son Dakika | Ripple Davası Sonuçlandı! XRP Neden Yükseliyor?

“Herkes satıyor, sadece biz alıyoruz”

Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların sert düşüşler yaşadığı dönemde CEL token da ciddi şekilde değer kaybederken, Celsius ise CEL token alarak değer kaybının önüne geçmeye çalıştı.

Dava dosyasındaki bilgilere göre yöneticilerden biri, Mashinsky ile bu konuda tartıştı ve şunları söyledi:

“Burada bir sorun var. Herkes satıyor ve bir tek biz alıyoruz. CEL token değeri de sahte ve şu an sadece bizim milyonlarca dolarlık alımlarımızdan ötürü burada duruyor. Alımlarımız fiyatı yükseltmiyor. Sadece olduğu yerde kalsın diye alıyoruz”

“DOGE ve SOL gerçek mi ki?”

Yöneticisinin sözlerine aynı sertlikte karşılık veren Mashinsky ise, aslında yapılan eleştirileri bir nevi kabul ediyor ve başka örneklerle adeta bu tepkiyi destekliyor:

“Dogecoin’in değeri gerçek mi ki? Ya da 5 milyar dolar değerdeki Solana’ya ne dersin? Bu token’ların ne olduğunu herkes biliyor ve hepsi de daha fazla yükselecek diye almışlardı”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl