Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’le kara para aklamakla suçlanan Alexander Vinnik, iddiaları reddetti

Salı günü 38 yaşındaki Rus vatandaşı Alexander Vinnik, yaklaşık olarak 4 milyar Dolar’lık bir kara parayı Bitcoin üzrinden akladığı gerekçesiyle Yunanistan’da polisler tarafından kıskıvrak yakalanmıştı. Yunanistan’da ailesiyle birlikte tatilini yaptığı sırada yakalanan Vinnik, geçtiğimiz günlerde kapanan BTC-e.com’un da sahibi çıkmıştı. Vinnik’in aynı zamanda Mt. Gox soygunundaki baş şüphelilerden biri olduğu tespit edilmişti. ABD, Yunanistan’dan iade talebi istedi Bugün Vinnik’le ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Polislerce gözaltına alınmasının ardından doğrudan cezaevine gönderilen zanlı için ABD, Yunanistan’dan iade talebi istedi. Vinnik’in iki ay...

Salı günü 38 yaşındaki Rus vatandaşı Alexander Vinnik, yaklaşık olarak 4 milyar Dolar’lık bir kara parayı Bitcoin üzrinden akladığı gerekçesiyle Yunanistan’da polisler tarafından kıskıvrak yakalanmıştı.

Yunanistan’da ailesiyle birlikte tatilini yaptığı sırada yakalanan Vinnik, geçtiğimiz günlerde kapanan BTC-e.com’un da sahibi çıkmıştı. Vinnik’in aynı zamanda Mt. Gox soygunundaki baş şüphelilerden biri olduğu tespit edilmişti.

ABD, Yunanistan’dan iade talebi istedi

Bugün Vinnik’le ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Polislerce gözaltına alınmasının ardından doğrudan cezaevine gönderilen zanlı için ABD, Yunanistan’dan iade talebi istedi.

Vinnik’in iki ay içerisinde ABD’ye iade edilmesi bekleniyor.

Kendisine yöneltilen iddiaları reddetti

38 yaşındaki Rus vatandaşının gözaltına alındığı sırada yanında bulunan 5 cep telefonu, 2 dizüstü bilgisayar, 2 tablet ve bir yönlendiricisine el konuldu.

Yerel basında Vinnik’in kendisine yöneltilen iddiaları reddettiği bildirildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl