Algorand, token satışında 60 milyon dolar elde etti

MIT profesörü Silvio Micali tarafından oluşturulan Algorand, ilk ALGO token satışında 60 milyon dolar elde etti. Bu ALGO'ya 24 milyar dolarlık bir piyasa değeri veriyor.

Algorand Vakfı’nın yaptığı açıklamaya göre, Proof-of-Stake algoritmasına dayalı Blockchain protokolü Algorand, CoinList’te gerçekleştirilen token satışında 60 milyon dolar topladı. Bu para, şirketin geçtiğimiz yıllarda Union Square Ventures ve Pillar Venture Capital gibi yatırımcılardan topladığı 66 milyon dolarlık öz sermaye fonunun üzerine eklendi.

Turing ödüllü (modern bilgisayar biliminin kurucularından olan Alan Turing anısına, 1966’dan beri her yıl Association for Computing Machinery tarafından bilişim dünyasına katkıda bulunanlara verilen ödül) MIT profesörü Silvio Micali tarafından kurulan Algorand, ölçeklendirmeye ve kullanıcı konsensüsünü geliştirmeye odaklı bir Blockchain platformu.

Şirket, ilk 5 yıllık faaliyeti süresince Algorand’ın token’ı ALGO‘nun toplam arzını 10 milyara çıkarmayı ve her yıl 600 milyon ALGO’yu açık artırmayla satmayı hedefliyor.

Bugünkü son token satışında tüm token’ların yüzde 0.25’i için 60 milyon dolar ödendi ve bir ALGO, 2.4$’a satıldı. Bu yatırımcıların Algorand’a 24 milyar dolarlık bir değer biçtiğini gösteriyor. Ethereum’un şu anki piyasa değerinin yaklaşık 28.5 milyar dolar olduğunu düşünülürse, bu epeyce dikkat çekici bir rakam.

ALGO, 21 Haziran TSİ 03.00’te BitMax’ta listelenecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl