Algorand’dan dünya futbolunun patronu FIFA ile iş birliği

FIFA, 2022 Dünya Kupası’na özel olarak turnuva tarihi boyunca yaşanmış önemli futbol anları, gol sevinçleri, kutlamalar gibi görüntülerin yer aldığı bir NFT koleksiyonu hazırlıyor. FIFA'nın yakında çıkacak koleksiyonu, Algorand blok zincirinde olacak.

Futbolun dünya çapındaki en üst düzey yönetim organı olan FIFA, kasım ayındaki Dünya Kupası öncesinde Algorand blok zinciri üzerinde bir dijital koleksiyon projesi yayınlayacak.

Organizasyondan yapılan açıklamaya göre, bu ayın sonunda piyasaya sürülecek olan FIFA+ koleksiyonu, Dünya Kupası ve Kadınlar Dünya Kupası’ndan efsanevi anları, sanat eserleri ve gol sevinci kutlamalar gibi görüntüleri içerecek. Projenin, basketbol odaklı NBA Top Shot gibi NFT spor koleksiyonlarına benzeyeceği söyleniyor.

“Futbolseverler Dünya Kupası’nın bir parçası olacak”

FIFA’nın Baş Marka Sorumlusu Romy Gai bu heyecan verici duyuru ile, FIFA koleksiyon ürünlerini artık tüm futbolseverlerin kullanabileceğini, FIFA Dünya Kupası’nın bir parçası olma imkanına sahip olabileceklerini belirtti. Rai ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki taraftarların oyuna yeni ve heyecan verici şekillerde dahil olabileceklerini de bildirdi.

Algorand, NFT projeleri için pek kullanılmıyor. NFT koleksiyonları için en çok kullanılan zincirlerin (Axie Infinity odaklı Ronin hariç) Ethereum ve Solana olduğu biliniyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl