Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Algorand’da dijital varlık üreten ilk firma Republic oldu

Teknoloji hizmetleri geliştiren ve yatırım platformu olarak görev yapan Republic isimli firma, Algorand blok zinciri üzerinde dijital bir varlık üreteceği duyurusunu yaptı.

Basın bülteni

Algorand’ın herkes tarafından kolaylıkla ulaşılabilecek ve merkeziyetsiz bir varlık yaratma vizyonunu paylaşan Republic, yeni nesil varlık sınıfları için kolları sıvayan ilk firma olarak tarihe geçti.

Kitlesel fonlama metodolojisi ile şimdiye kadar 170 startup için 67.5 milyon Dolar yatırım toplamayı başaran Republic, bugün 500.000’den fazla üyesi ile özel yatırım sektöründeki en büyük oyunculardan biri olma özelliğini taşıyor. Republic’in Algorand ile yapacağı iş birliği ile kitlesel fonlama ve özel yatırım ayaklarında çok daha büyük yatırımlara imza atacağı öngörülüyor.

Republic Kurucu Ortağı Kendrick Nguyen konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Algorand’ın teknolojisi Republic Ekosistemi için son derece stratejik bir değer ve destek sunuyor. Algorand’ın gelişmiş blok zincir teknolojisi ile dinamik bir dijital varlık geliştireceğimiz için son derece heyecanlıyız.”

Algorand ve Replublic’in birlikte geliştireceği dijital varlık sayesinde yeni bir sınıf olan dijital varlıkların bilinirliği artacağı gibi yeni insanların yatırım yapmasının da önü açılacak. Bugün böyle bir şeyin gerçekleştirilebiliyor olmasını Algorand’ın açık kaynaklı, yetkisiz, merkeziyetsiz ve saf Proof-of-Stake ile çalışan platformu mümkün kılıyor.

Algorand’ın COO’su W. Sean Ford ise konu ile ilgili şöyle konuştu:

“Republic firmasının denetleyerek seçtiği startuplara kitlesel fonlama ile yatırım bulma misyonu Algorand’ın oluşturmaya çalıştığı ekonomik vizyon ile oldukça örtüştüğü için böyle bir işbirliği yapmanın mantıklı olduğunu düşündük. Republic’in Algorand teknolojisini kullanarak misyonunu çok daha geniş kitlelere küresel olarak ulaştıracağını düşünüyoruz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl