Algorand’da hızı ve gizliliği artıracak güncellemeler geliyor

Algorand'ın kurucusu olan MIT profesörü Silvio Micali, Avustralya'da düzenlenen Blok Zinciri Haftası etkinliğinde, hızı ve gizliliği artıracak bazı güncellemeler yapacaklarını açıkladı. Micali ayrıca, zincirler arasında güvenilir bir merkeziyetsiz köprü ile 3. taraflara güvenin zorunlu olmadığı ortak zincirler geliştirmeyi plânladıklarını da söyledi.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde profesör olan ve şifrebilim ve bilgi güvenliği konulu çalışmalarıyla tanınan İtalyan bilgisayar bilimcisi Silvio Micali, Algorand hakkında Avustralya’da önemli bilgiler verdi.

Algorand’ın da kurucusu konumundaki Micali, Blok Zinciri Haftası etkinliğinde konuştu ve bir gizlilik katmanı için regülatörlerle çalışmalarda bulunduklarını açıkladı. Bu gizlilik katmanının, kötü niyetli aktörlerin yasa dışı aktvitelerini gizlemesi için kullanılamayacağını garanti altına almak istediklerini belirten Micali, aynı zamanda hız konusunda da geliştirmeler yapacaklarını söyledi.

Blok zincirin hızı 10 kat artacak

Algorand’ın hem hız hem de ölçeklenebilirlik konusunda çalışmalar yaptığını belirten İtalyan profesör, plânlanan ilk güncellemenin ardından blok zincirin hızının 10 kat artacağı iddiasında bulundu.

Ortak zincirler hakkında da bilgi veren Algorand kurucusu, bu zincirler sayesinde geliştiricilerin ana ALgorand blok zincirinden bağımsız olarak ekosistemler inşa edebileceklerini ve bunların da merkez bankası dijital paraları (CBDC’ler) için kullanılabilir konuma geleceğini söyledi.

2019’da kurulan ve açık kaynaklı bir blok zinciri ağı olan Algorand, blok doğrulayıcılarını rastgele ve gizli şekilde seçen bir Hisse Kanıtı algoritması kullanıyor. 0,82 dola civarında işlem gören ALGO’nun piyasa değeri ise yaklaşık 5.5 milyar dolar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl