Algorand, SEC’nin ALGO kararına yanıt verdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), geçtiğimiz günlerde Bittrex borsasına açtığı davada ALGO’yu bir yatırım sözleşmesi olarak adlandırmasına Algorand Vakfı CEO'su Staci Warden'dan yanıt geldi.

Pazartesi günü kripto para borsası Bittrex’e karşı açılan bir davada SEC, platformda listelenen altı altcoin’i yatırım sözleşmesi statüsünde kabul etmişti. Bunlardan biri de Algorand’ın kripto token’ı ALGO’ydu.

Algorand Vakfı CEO’su Staci Warden, SEC’ye cevaben bir açıklamada bulundu.

Warden, sözlerine “SEC geçtiğimiz günlerde Bittrex’e ‘sözde’ yasaları ihlal ettiği iddiasıyla dava açtı.” şeklinde başladı.

Algorand Vakfı CEO’su, “ALGO’un Bittrex’te alım satım için mevcut olan yatırım sözleşmelerine bir örnek olduğu iddia ediliyor. Davaya taraf değiliz ve resmi suçlamada ileri sürülen her iddiaya yanıt verme niyetinde de değiliz.”

“ALGO, ABD yasalarına göre bir yatırım sözleşmesi değil”

Algorand Vakfı’nın, ALGO’nun ABD yasalarına göre yatırım sözleşmesi olmadığına inandığını açık şekilde belirten Warden, tüm ekosistemin ilerlemesi ve büyümesi için açık düzenleyici yönergeleri memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Warden sözlerine son olarak, “En önemli hedefimiz, topluluğumuzun menfaatleri doğrultusunda hareket etmektir ve bunu yapmaya devam edeceğiz. Bu dinamik topluluğun Algorand’da bundan sonra neler inşa edeceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini ekledi.

ALGO dışında yatırım sözleşmesi statüsüne sokulan altcoin’ler

SEC’nin şikayetinde ALGO dışında DASH, OMG, TKN, NGC ve IHT de yatırım sözleşmesi şeklinde adlandırılarak listelenmişti. Kurum, token yatırımcılarının “makul kâr beklentisine” sahip olduğunu, yani varlıkların ABD yasalarına göre yatırım sözleşmesi olarak kabul edilmesi gerektiğini iddia ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl