Alibaba, Alibabacoin’in kendisi ile aynı ismi kullanmasını engelleyemiyor

E-ticaret devi Alibaba Group kendisi ile benzer ismi kullanan , Dubaili kripto para şirketi Alibabacoin Vakfı'nın Alibaba ismini kullanmasını engellemek için sunduğu ön ihtiyati tedbir teklifi reddedildi.

ABD’de bir yargıç pazartesi günü, Alibaba Group’un, Dubai’li kripto para şirketi Alibabacoin Vakfı’nın Alibaba ismini kullanmasını engellemek için olan ihtiyati tedbir istemini reddetti.

Manhattan ABD bölge yargıcı Paul Oetken, Alibabacoin’in etkileşimli web sitelerinin New York’taki müşteriler ile iş yapmak için kullanılmasının makul bir ihtimal oluşturmaması nedeniyle yetki dışında olduğunu, Alibabacoin’in kripto para birimini ABD borsalarında listelemesinin önemli olmadığını söyledi.

Ayrıca yargıç e-ticaret şirketi Alibaba‘nın Çin’de meydana geldiği iddia edilen ticari marka ihlallerinden dolayı iyi niyetine ve itibarına zarar verebileceğini söyledi.

Çinli şirket, Alibabacoin’in, ABD’deki işini zedelediğini, federal ve eyalet yasalarını ihlal ederek müşterileri arasında gerçek bir karışıklığa neden olduğunu iddia etti.

Alibaba’nın avukatı yorum yapmayı reddetti. Alibabacoin için ise avukatlar yorum taleplerine henüz bir cevap vermedi.

Oetken, 2 Nisan’da Alibabacoin’e karşı başka bir yargıç tarafından verilen geçici kısıtlama emrini kaldırdı.

Oetken ayrıca Alibaba’nın davanın Manhattan’a ait olduğunu göstermesi için bir şansının daha olduğunu söyledi.

ABBC Vakfı olarak da bilinen Alibabacoin, Alibaba isminin üzerinden geçinmeye çalışmadılarını iddia etti. Ayrıca Eylül ayında Çin’in ICO’lar üzerindeki yasağının tüketiciler arasında Alibaba ismi ile olan potansiyel bir kafa karışıklığı kaynağını ortadan kaldırdığını söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl