Jack Ma’nın şirketinden yeni Blockchain markası: AntChain

Alibaba'ya bağlı Alipay'ın üst kuruluşu olan Ant Group, 'AntChain' olarak adlandırılan yeni Blockchain girişimini açıkladı.

alipay (1)

Çin e-ticaret devi Alibaba Grup’un fintek kolu ve mobil ödeme şirketi Alipay’ın üst kuruluşu olan Ant Group, yeni Blockchain markasını tanıttı.

Ant Group sözcüsünden yapılan açıklamaya göre, ‘AntChain’ olarak adlandırılan teknoloji markası, OpenChain de dahil olmak üzere şirketin Blockchain temelli çözümleri için yaratıldı.

AntChain’in; nakliye ve sınırötesi ödemeler de dahil olmak üzere 50’den fazla kullanım alanını desteklediği belirtilirken marka ayrıca 1 milyar hesabı destekleme kapasitesinin olduğunu ve günde 1 milyar işlem yapabileceğini iddia ediyor.

Ant Group başkan yardımcısı Geoff Jiang konuyla ilgili yaptığı açıklamada “AntChain markasının lansmanı ile Blockchain özellikli endüstri dönüşümlerinin hızlanmasına katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Haberin Ant Group’un hem Hong Kong hem de Şanghay borsalarında ilk halka arz (IPO) planlarını açıklamasından sadece bir hafta sonra gelmesi de dikkat çekti. Son fonlama turunda 150 milyar dolar değere ulaşan Ant, bu çift IPO süreciyle 200 milyara ulaşmayı hedefliyor.

2015’ten beri Blockchain’e yatırım yapıyor

Ant Group, 2015 yılından bu yana Blockchain araştırma ve geliştirmesine önemli ölçüde yatırım yapmasıyla biliniyor. Grup ayrıca bugün de “AntChaİn İstasyonu” projesini de başladı. “AntChaİn İstasyonu” sayesinde kurumsal müşteriler Blockchain tabanlı çözümlerini 1 saatte uygulayabilecekler. Bu da bir önceki 10 saatlik uygulamaya oranla yüzde 90 daha fazla hız demek.

Öte yandan grubun bir kolu olan AliPay de Çin’in resmi dijital parası için ortaya konan projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. AliPay, yüksek ihtimalle dijital yuanın bir distribütörü olacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl