Alibaba’dan kripto para madenciliği hamlesi

Çinli e-ticaret devi Alibaba, henüz doğrulanmayan kaynaklara dayanan haberlere göre, sürpriz bir şekilde kendi kripto para madenciliği platformunu başlattı. CnLedger adlı Twitter hesabı, qq.com’dan gelen haberi akardı ve Alibaba’nın kendi kripto para madenciliği platformunu başlattığını ifade etti. 450 milyar Dolar’lık Tencent’ten Blockchain’le ilgili marka kaydı Çin’de yaşanan bir başka önemli gelişme de yaklaşık 450 milyar Dolar’lık bir değere sahip dev şirket Tencent’in “Ether Lock” ve “Ethernet Lock” olarak adlandırılan bir varlık için “Blockchain’la ilgili ticari marka” tanımıyla resmi kayıt yaptırmasıydı....

Çinli e-ticaret devi Alibaba, henüz doğrulanmayan kaynaklara dayanan haberlere göre, sürpriz bir şekilde kendi kripto para madenciliği platformunu başlattı.

CnLedger adlı Twitter hesabı, qq.com’dan gelen haberi akardı ve Alibaba’nın kendi kripto para madenciliği platformunu başlattığını ifade etti.

450 milyar Dolar’lık Tencent’ten Blockchain’le ilgili marka kaydı

Çin’de yaşanan bir başka önemli gelişme de yaklaşık 450 milyar Dolar’lık bir değere sahip dev şirket Tencent’in “Ether Lock” ve “Ethernet Lock” olarak adlandırılan bir varlık için “Blockchain’la ilgili ticari marka” tanımıyla resmi kayıt yaptırmasıydı.

Bu hamleler, Pekin’deki yetkili makamların kripto paralar üzerindeki baskısına temelden aykırı görünüyor. Bunun yanı sıra Alibaba’nın yeni girişimi, dünyanın kripto paralara hazır olmadığını ilan eden Alibaba kurucusu Jack Ma için de belirgin bir U dönüşünü temsil ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl