Alibaba yöneticisinden kripto tweet’i! Ortaya çıkan ilginç tesadüf!

Alibaba Grup yönetim kurulu başkan yardımcısı ve NBA takımlarından Brooklyn Nets'in sahibi olan Joe Tsai, "Kriptoyu seviyorum" tweet'i attı. Alibaba yöneticisinin bu tweet'i, başta Çin kaynaklı Twitter hesapları tarafından paylaşılırken, ilginç bir tesadüf de ortaya çıktı.

alibaba

2021 yılında kripto para endüstrisinde en çok tartışılan konulardan bir tanesi de, ünlü iş insanları ve ‘influencer’ların attıkları tweet’lerle piyasa manipülasyonu yapıp yapmadıklarıydı. Bu konuda en çok konuşulan tabii ki Elon Musk ancak birçok kişi de onun yolundan gitmiyor değil…

Son olarak ise Çinli çevrim içi satış devi Alibaba’nın yönetim kurulu başkan yardımcısı Joe Tsai de kripto paraları sevdiğini imâ eden bir tweet attı ve “Kriptoyu seviyorum” dedi.

“Crypto” tesadüfü…

Tsai’nin tweet’iyle ilgili “ima eden…” vurgusunu yapmamızın sebebi ise bu tweet’in içinde bir kelime oyunu olma ihtimali. Çünkü Tsai aynı zamanda NBA takımlarından Brooklyn Nets’in sahibi. Bu sene NBA’de şampiyonluk hedefleyen Nets, Kevin Durant, James Harden ve Kyrie Irwing gibi dünya yıldızlarını kadrosunda barındırıyor. Bilindiği üzere Irwing ise aşı olmayı reddettiği için maçlara çıkamıyor.

Peki Tsai’nin ‘kripto tweet’yle Brooklyn Nets’in ne alakası olabilir. Aslında konu çok basit. TSİ bu gece oynanan maçta Nets, deplasmanda Los Angeles Clippers’ı mağlup etti. 2 gün önce oynanan maçta da Nets, şehrin bir başka takımı olan Lakers’ı yenmişti. Bilindiği üzere iki Los Angeles takımı da maçlarını aynı salonda oynuyor ve salonun adı da Crypto.com salonu!

Ünlü salon Staples Center’ın isim hakkı, reklam yatırımlarına çok ciddi para harcayan kripto para borsası Crypto.com tarafından bu sene satın alınmıştı. Artık Lakers ve Clippers’ın maçları Crypto.com Salonu’nda oynanıyor. Dolayısıyşa Tsai’nin bu tweet’i iki günde Crypto.com salonunda elde edilen iki galibiyetten ötürü de atılmış olabilir.

Kripto para endüstrisinin bu sene ciddi şekilde spor endüstrisiyle bir araya geldiği de gözlerden kaçmıyor. Crypto.com aynı zamanda Formula 1’in de resmi sponsoru… Bir başka dev borsa FTX de, geçtiğimiz sene Miami Heat’in salonunun isim hakkını 19 yıllığına satın almıştı.

Brooklyn Nets’in yıldız oyuncusu Kevin Durant’in de kripto para yatırımcısı olduğu hatta Coinbase borsasında yatırımcı olduğu da biliniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl