Alman devi Deutsche Bank’tan Bitcoin için 28 bin dolar tahmini

Bitcoin bugün itibariyle 19 bin dolar seviyesine kadar inerken Alman devi Deutsche Bank'tan sene sonu için 28 bin dolar tahmini geldi. Analistler, özellikle S&P 500'ün sene sonuna doğru Ocak ayı seviyelerine ulaşmasını beklediklerini ve bu durumun Bitcoin'i de olumlu etkileyeceğini düşündüklerini belirttiler.

Ayı piyasasının en sert zamanlarını yatırımcılarına yaşatmaya devam eden Bitcoin’de, dünyanın en büyük bankalarından biri olan Deutsche Bank analistleri sene sonuna kadar yükseliş beklediklerini ifade ettiler.

“Hisse senetleri piyasaları Bitcoin’e yarar”

Konuyla ilgili olarak bir rapor yazan Marion Laboure ve Galina Pozdnyakova liderliğindeki analistler, en büyük kripto paranın sene sonuna kadar yüzde 30’luk bir yükseliş kaydetmesini öngördüklerini belirttiler. Bitcoin’in, S&P 500 ve teknoloji şirketleri endeksi olan Nasdaq 100 ile Kasım ayından bu yana korele hareket ettiğini belirten analistler, sene sonuna doğru özellikle S&P 500’de, 2022 Ocak seviyelerinin görülmeye başlanabileceğini ve bu durumun da Bitcoin’e olumlu yanısyacağını aktardılar.

“Bitcoin altın değil, elmas gibi”

Analistlerin raporunda Bitcoin’in, genelde bir güvenli liman olarak adlandırılan altına benzetildiği ancak ‘sarı metal’den çok, sürekli olara piyasası olan elmasa benzediği yazıldı ve elmas şirketi De Beers örnek gösterildi:

“Elmas sektörünün önemli oyuncularından biri olan De Beers, reklamcılık faaliyetleri sayesinde elmasa olan tüketici bakışını değiştirmeyi başarmıştır. Bir üründen çok bir fikri pazarlamak ve yıllık 72 milyar dolarlık elmas piyasasında sağlam bir vakıf oluşturabilmek, içinde Bitcoin’in de olduğu bir çok mal ve hizmet için de geçerlidir”

“Düşüşler devam edebilir”

Analistler ayrıca, kripto para endüstrisinde son dönemlerde yaşanan kargaşaların da düşüşleri daha fazla devam ettirebileceğini aktardılar ve “Geleneksel finans sisteminde olduğu gibi regüle edilmediği için bu düşüşler devam edebilir” yorumunu yaptılar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl