Almanya günün satışlarına başladı: Kaç adet Bitcoin kaldı?

Alman devleti, perşembe gününün satışlarına başladı. Özellikle bu hafta çok ciddi miktarda satış yapan Alman hükumetinin cüzdanından 2300'den fazla BTC çıkışı gerçekleşti.

Almanya

Almanlar perşembe günü itibarıyla da Bitcoin satışlarına devam ediyor. Alman hükumetine bağlı olan cüzdandan yaklaşık 140 milyon dolar değerde 2375 adet Bitcoin çıkışı oldu. Cüzdandan çıkan BTC’ler Coinbase, Kraken ve Bitstamp borsalarıyla, piyasa yapıcı şirket B2C2 Group ile bağlantılı olduğu düşünülen bir cüzdana gönderildi.

Alman hükumetinin elinde bu transferlerin ardından 13 bin 100 adet Bitcoin kaldı. Yaklaşık 765 milyon dolar değerindeki bu Bitcoin’lerin de en geç gelecek haftanın sonuna kadar satılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Alman devleti, 19 Haziran’da satışlara başlamış ve özellikle bu hafta 25 bin adetten fazla BTC satışıyla gaza basmıştı.

Almanların transferlerinin ardından Bitcoin’de düşüş gelmemesi de dikkat çekti. Bitcoin sabah saatlerinde olduğu gibi 58 bin dolar civarında işlem görmeye devam ediyor.

Alman hükumetinin satışları dışında Mt. Gox borsasının elinde de hala, dağıtılmak üzere bekleyen 94 bin adet Bitcoin bulunuyor. Bu BTC’ler de zamanla Bitstamp, Kraken ve BitGo vasıtasıyla hak eden alacaklılara dağıtılacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl