Alman hükumetinden 400 Bitcoin satışı daha geldi

Geçtiğimiz hafta 1700'den fazla Bitcoin'i çeşitli borsalara aktaran ve satan Alman hükumeti, bugün de toplamda 400 adet Bitcoin'i Coinbase ve Kraken borsalarına transfer etti.

Alman devleti, elinde bulunan 50 bin adet Bitcoin’i satmaya devam ediyor. Blok zinciri takip ve analiz firması Arkham’ın izlediği cüzdanlardan bugün de önemli transferler gerçekleşti. 200’er adet olmak üzere toplamda 400 adet BTC, Kraken ve Coinbase borsalarına gönderildi. BTC’lerin toplam değeri yaklaşık 25 milyon dolar civarında bulunuyor.

2.8 milyar dolarlık Bitcoin var

Alman hükumeti 2020 yılında FBI ile ortaklaşa operasyonları sonucunda korsan film sitesi Movie2K’den binlerce Bitcoin ele geçirmişti. Adet sayısı son olarak 50 bin olmuştu. İşte Almanlar seneler sonra bu BTC’leri satma kararı aldılar. Son olarak geçtiğimiz hafta 1700’den fazla Bitcoin; Kraken, Coinbase ve Bitstamp borsalarına gönderilerek satılmıştı. Almanların elinde hala 2.8 milyar dolar değerde Bitcoin bulunuyor.

Düşüşlerde etkili oldu

Bitcoin düşüşünde sınırlı da olsa etkisi olduğu düşünülen bu satışlarla, Mt. Gox borsasının geri ödeme açıklaması ve jeopolitik gerginlikler birleşince Bitcoin fiyatı 60 bin dolar seviyesine geriledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl