Almanlar satışlara devam ediyor: 800’den fazla Bitcoin gönderildi

Alman devleti kısa süre önce başladığı Bitcoin satışlarına devam ediyor. Alman devletine ait olan cüzdandan bugün de 800'den fazla BTC çıkışı oldu. Bitcoin'lerin bir bölümü yine Kraken, Bitstamp ve Coinbase borsalarına transfer edildi.

Almanlar kademeli olarak Bitcoin satışlarını sürdürüyor. Devlete ait cüzdandan bugün ise 832 adet Bitcoin çıkışı oldu. Bu BTC’lerin 282 adedi (17.6 milyon dolar) Coinbase, Kraken ve Bitstamp borsalarına gönderildi. Kalan 550 adetlik BTC ise bilinmeyen bir adrese transfer edildi.

Almanların elinde, Movi2k adlı korsan film sitesinden ele geçirilen 50 bin adet Bitcoin bulunuyordu. Alman devleti bu Bitcoin’lerin 6 binden fazlasını bu zamana kadar borsalar ile bilinmeyen cüzdanlara göndermişti.

Cüzdanda şu anda 2.7 milyar dolar değerlemeye sahip olan 43 bin 859 adet BTC bulunuyor. Uzmanlar, hem Alman hem de ABD hükumetinin son dönemlerdeki küçük çaplı transferlerinin, ileriki dönemler için daha da büyüyeceği korkusunun piyasalarda açıkça görüldüğünü dile getiriyorlar.

Geçtiğimiz gün de ABD cüzdanlarından 12 adetlik küçük bir transfer yapımış ve Bitcoin’ler bilinmeyen bir adrese gnderilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl