Almanlar Bitcoin’leri eritmeye devam ediyor: 5800 BTC’lik yeni transfer geldi

19 Haziran gününden bu yana elindeki 50 bin adetlik Bitcoin'i satan Alman hükumeti çarşamba gününe de yeni transferlerle başladı. 340 milyon dolar değerde 5800 adetten fazla BTC, piyasa yapıcılar ve borsalara gönderildi.

Bugüne kadar 30 bine yakın Bitcoin satan Alman hükumeti, yaklaşık 5800 adet BTC’yi kendi cüzdanından çıkardı ve borsalar ile piyasa yapıcılara transfer etti.

Zincir üstü veriler, 340 milyon dolar değerde 5853 adet Bitcoin’in; Kraken, Coinbase, Flow Traders, Cumberland ve B2C2 ile bağlantılı bir adrese gönderildiğini gösteriyor.

Alman devletinin elinde şu anda 1.1 milyar dolar değerde 18 bin adet Bitcoin bulunuyor. Almanların transferlerinin ardından ise Bitcoin fiyatının düşmemesi de gözlerden kaçmadı.

Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda 58.500 dolar civarında işlem görüyor. Movie2k adlı korsan film sitesinden 2020 yılında ele geçirilen BTC’lerin toplamı 50 bin adetti ve Almanlar, çoğunluğu bu hafta olmak üzere şu ana kadar bu Bitcoin’lerin yarısından fazlasını erittiler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl