Avrupalı borsa devi Deutsche Börse’den kripto ‘fintech’ şirketine yatırım

Deutsche Börse, bugün yaptığı açıklamayla, dijital varlık alanındaki operasyonlarını genişletmek için İsviçreli fintech şirketi Crypto Finance'in 3'te 2'lik hissesini satın aldığını duyurdu.

bitcoin-almanya

2017 yılında kurulan ve 55 çalışanı bulunan Crypto Finance profesyonel yatırımcılar ile kurumsal şirketler için dijital varlık alım-satımı, yatırımı ve saklama hizmeti sunuyor. Yapılan açıklamada, satın alma işlemi için ne kadar ödendiği konusunda bilgi verilmezken, meblağın 100 milyon İsviçre frangından fazla (108 milyon ABD doları) olduğu belirtiliyor.

İsviçreli şirketin kurucusu olan Jan Brzezek’in CEO’luk görevine devam edeceği ve ekibinin de yine şirkette kalacağı bildirildi.

Sadece 4 yıllık olan ancak arkasında İsviçreli fon milyarderi Rainer-Marc Frey, özel bankacılık devi Raymond Baer, girişimci Tobias Reichmuth, yatırımcı Daniel Gutenberg ve riskten korunma fonu uzmanı Philippe Cottier gibi isimlerin bulunduğu şirket için bu satın almanın çok büyük bir adım olduğu yorumları yapılıyor.

Geçen sene 15 milyon dolarlık yatırım almıştı

Şirket geçen sene Rainer-Marc Frey ve Asya merkezli Lingfeng Capital adlı özel risk sermayesi şirketi başta olmak üzere, hem Asyalı hem de Avrupalı birçok yatırımcıdan 15 milyon doalrlık fon toplamıştı.

Crypto Finance ayrıca beş ay önce İsviçre varlık yönetimi onayı ve aracılık işlemleri için bir menkul kıymetler lisansı elde etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl