Alman hükumet cüzdanından 6500 adetlik Bitcoin çıkışı: Satış mı var?

Zincir üstü takip ve analiz firması Arkham'ın "Alman hükumetinin kripto cüzdanı" olarak etiketlediği hesaptan bugün 6500 adetlik BTC çıkışı oldu. 50 binden fazla Bitcoin tutan hesaptaki BTC'lerin bir bölümü merkezi borsalara gönderildi.

bitcoin-almanya

Alman hükumetinin 50 bin adet Bitcoin tuttuğu hesaptan bugün yaklaşık 425 milyon dolar değerde 6500 adet BTC çıktı. Hareketler, birçok analistin ve takipçinin Alman hükumetinin Bitcoin satışı yaptığını düşünmesine yol açtı.

Korsan sinema ve film platformu Movi2k’den ele geçirildiği bilinen Bitcoin’ler, bilinmeyen bir adrese transfer edildi. Son olarak 2013 yılında faaliyette olduğu bilinen web sitesinin, bir çalışanının güvenlik güçleriyle yaptığı anlaşma sonucu bu BTC’leri Alman yetkililere aktardığı biliniyordu.

Borsalara da gönderildi

Arkham’ın transfer ettiği 6500 BTC’nin 2500 adetlik kısmı, üçüncü bir cüzdana gönderildi. Bu adresten de 500’er BTC’lik 4 ayrı çıkış oldu. Bu çıkışların 2 tanesi, yani toplamda 1000 adet BTC ise Kraken ve Bitstamp borsalarına yollandı. Kalan bin adet ise bilinmeyen adreslere transfer edildi.

Dünyada yasa dışı gruplardan elde edilen BTC sayısı en çok ülke ABD olarak biliniyor. ABD hükumeti, büyük transferlerinden birini son olarak şubat ayında gerçekleştirmiş ve Bitfinex saldırısından ele gçirilen 1 milyar dolar değerde Bitcoin’i transfer etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl