Almanya’nın en büyük federal bankasından kripto adımı

Avrupa'nın finansal açıdan en güçlü ülkesi olarak bilinen Almanya'nın devlet destekli en büyük federal bankası olan Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) kurumsal müşterilerine kripto saklama hizmetleri vermeye başlayacak. Banka, bu hizmet için Bitpanda borsasıyla da ortaklık kurdu.

bitcoin-almanya

Dünyada çığ gibi büyüyen kripto talebine Almanya’nın en büyük federal bankası olan LBBW de sessiz kalamadı. Banka, Avusturya merkezli bir borsa olan Bitpanda ile ortaklığa giderek kurumsal müşterilerine saklama hizmetleri vermeye başlayacak. Hizmetler bu yılın ikinci yarısından itibaren verilecek.

Bankanın yönetim kurulu üyelerinden Stefanie Münz yaptığı açıklamada, “Kurumsal müşterilerimize vereceğimiz bu hizmet ile fazladan bir kalite anlayışı getiriyoruz. Yüksek güvenlik standartlarıyla verilecek olan bu hizmet için Bitpanda borsası bize gereken desteği sağlayacak” dedi.

“Kurumsal talep artıyor”

Banka yöneticilerinden olan Jürgen Harengel de, kurumsal çapta bu hizmet için gelen taleplerin her geçen gün arttığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Gelecekte iş modelleri için kripto paralar ve dijital varlıklar önemli bir yapı taşı oluşturacaklardır. Buna inanıyoruz. Kurumsal müşterilerimizden her geçen gün daha fazla talep alıyorduk ve buna bir karşılık vermemeiz gerekiyordu”

Almanya’nın önemli bankalarından biri olan Commerzbank da, 2023’ün kasım ayında aynı hizmeti vermeye başladığını duyurmuş ve bu anlamda ilk olmuştu.

Fransız devi Credit Agricole’ün de bir kripto iştiraki bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl