Altcoin’ler, 7 ay sonra 100 milyar doları geçti

Bitcoin'in dışında kalan alternatif kripto paraların piyasa değeri, yaklaşık 7 ay sonra ilk kez 100 milyar doları geride bıraktı.

Bitcoin’in piyasa payı, yüzde 64’ün altına gerilerken alternatif kripto paralar, uzun zaman sonra 100 milyar doları geride bıraktı.

Altcoin’lerin toplam piyasa değeri, Ocak ayının başlarından beri nispeten istikrarlı bir şekilde yükseliyor. 3 Ocak’ta 52 milyar dolar olarak kaydedilen bu rakam, yaklaşık bir ayda yüzde 100 artarak bugün itibari ile 103 milyar doları gördü. Bu seviyeye 13 Temmuz 2019’dan beri ilk kez erişiliyor.

Altcoin’lerde hacim zirvelerde seyrediyor

Öte yandan altcoin’lerdeki hacim verileri de çarpıcı. TradingView verilerine göre, bu konuda rekor, 14 Ocak 2020’de kaydedilmişti ve o gün rakam 200 milyar dolardı. Dün 163 milyar dolar olarak gerçekleşen altcoin hacimleri, bugün şimdilik 161 milyar dolarda seyrediyor.

Tezos (XTZ) göz kamaştırıyor

Önde gelen altcoin’ler arasında Tezos (XTZ) performansı ile dikkat çekiyor. Gün içinde 2.19 dolardan işlem gören kripto para, 2.7 dolara çıkarak yüzde 23’lük bir ralliye imza attı ve yeniden piyasa değerlerine göre en büyük ilk 10 kripto para içine dahil oldu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl