Bu hafta altcoin’lerde meydana gelecek 3 önemli olay

Bu hafta altcoin'lerde meydana gelecek bir dizi gelişmeden önemlileri Blockstack (STX), BitShares (BTS) ve Insolar'ı (XNS) ilgilendiriyor.

trader

Bitcoin fiyatı, son günlerde önemli ölçüde düşmesine karşın piyasa baskınlığı, yüzde 57 seviyelerinde gezinmeye devam ediyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 100 içinde birçok altcoin’in bugün itibari ile çift haneli artışlar kaydettiğini görüyoruz.

Tartışmaların odağındaki SushiSwap, daha önce bildirdiğimiz üzere, kurucusunun elinde tuttuğu geliştirici fonunu satarak ETH’ye çevirmesiyle gündemde. Bu, SushiSwap’ın yönetim token’ı SUSHI’nin fiyatında aşağı yönlü büyük bir harekete yol açtı. Projenin yönetiminin kripto türev devi FTX’in CEO’suna geçmesiyle SUSHI’de yüzde 100’ün üzerinde bir fiyat artışı yaşandı.

Başlarını UMA, Ocean Protocol ve Band Protocol’ün çektiği çok sayıda token da yüzde 36’ya varan değer artışları gördü.

Altcoin piyasaları, yeni haftaya bu koşullarla başladı. Bu hafta hangi altcoin’de hangi önemli gelişmeler meydana gelecek? Aşağıda bir özet derledik:

  • 9 Eylül Çarşamba – Blockstack (STX) Stacks Testnet Aşama 3

Blockstack, adım adım ana ağı (mainnet) faaliyete geçirmeye doğru ilerliyor. Bunun öncesinde önemli kilometre taşlarından biri de 9 Eylül’de “Krypton” olarak adlandırılan Stacks Testnet’in üçüncü aşaması olacak. Düne göre yüzde 20’ye yakın artış yaşayan Blockstack’in STX token’ı haberin yayına girdiği dakikalarda 0.18 doların üzerinde işlem görüyor.

  • 10 Eylül Perşembe – BitShares (BTS) hard fork’u

2013 yılından beri piyasada var olan ve daha önce ProtoShares olarak bilinen BitShares, önümüzdeki günlerde hard fork’a gidecek. Hard fork 10 Eylül 21.55’te (UTC+8) gerçekleşecek ve fork sonucunda New BitShares (NBS) adında yeni bir coin oluşacak.

Hard fork’u kripto para borsaları Huobi, Gate.io, ZB ve MXC destekliyor.

  • 11 Eylül Cuma – Insolar (INS) Binance’ten çıkarılıyor

Binance, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Insolar’ı (INS) platformundan liste dışı edeceğini duyurmuştu. Bu adım, 11 Eylül Cuma günü atılacak ve kripto para o tarihte tüm işlem çiftleriyle beraber Binance’ten çıkarılacak. Kararın açıklandığı gün INS, Binance üzerinde yüzde 40’a yakın değer kaybına uğramıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl