Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bu hafta dev şirketlerle ortaklık açıklayan 4 altcoin

İkisi bugün olmak üzere 4 önemli altcoin projesi, 4 farklı büyük şirket ile iş birliği yaptıklarını açıkladılar. İşte o projeler ve şirketler...

Bu hafta dev şirketlerle ortaklık açıklayan 4 altcoin

İçinde bulunduğumuz hafta, özellikle altcoin projeleri açısından önemli anlaşmaların gündeme geldiği bir hafta oluyor. Yakından tanınan büyük şirketler, farklı alanlarda projeler geliştiren altcoin’lerle iş birliğine gidiyor. Bu hafta, şimdiye kadar 4 popüler altcoin, 4 ayrı şirket ile anlaşma sağladı. Henüz emekleme döneminde sayılacak projelerin köklü şirketlerle ortaklık yapabiliyor olmaları, Blockchain ve kripto para teknolojisinin gücünü gösteriyor ve geleceği hakkında olumlu fikirler veriyor.

VeChain x Bayer

VeChain, henüz yaklaşık iki yıldır kripto para piyasalarında aktif olarak bulunmasına karşın ortaklıklarıyla adından en çok söz ettiren kripto para projesi. Daha önce Walmart, H&M, PwC, BrightFoods ve diğer birçok önemli şirketlerle anlaşmalara imza atan VeChain, bugün ortaya çıkan bir gelişmeye göre, dünya ilaç devi Bayer’in Çin kolu Bayer China’yla ortaklığa giriyor. Bayer China’nın yeni bir Blockchain tabanlı izleme platformu geliştirmek için VeChain ile birlikte çalışma yaptığı bildiriliyor. İlaç devinin geliştirilen çözüm sayesinde ilaçları tedarik zinciri boyunca izlemeyi hedefliyor.

Matic x Infosys

VeChain gibi yine bugün açıklanan bir başka gelişmede de Matic, dünyanın en büyük borsası New York Borsası’nda listelenen 40 milyar dolarlık Hint teknoloji devi Infosys ile anlaşmaya vardı. Ortaklık kapsamında çok uluslu teknoloji şirketi, Matic ağında bir node çalıştıracak. Matic’ten yapılan açıklamada, Infosys’nin böylece “Matic’in büyüyen dapp ekosistemi için güvenli ve güçlü bir platform sağlamaya yardımcı olacağı” kaydedildi. Matic’in kurucu ortağı ve operasyon direktörü Sandeep Nailwal, konu hakkındaki açıklamasında, “Infosys’i bir ağ doğrulayıcısı olarak karşılamaktan gurur duyuyoruz. Infosys, Hint teknolojik başarı öyküsünün öncüsü ve benim gibi milyonlarca bilgisayar bilimi uzmanı için bir idoldür.” dedi ve böylesine ikonik bir kurumla çalışmaktan duydukları heyecanı dile getirdi.

1981 yılında kurulan Infosys, 242 binden fazla çalışanıyla küresel çapta danışmanlık ve bilişim teknolojileri hizmetleri sunuyor.

Theta x Google

İnternet devi Google’ın video dağıtım ağındaki kullanıcılara Google Cloud aracılığıyla yardımcı olmak için Theta Labs ile ortaklığa gittiği ortaya çıktı. Hatta şirketin ağda 5 milyon THETA token’ı (2.5 milyon dolar) stake ederek prokolün beşinci harici node’u haline geleceği belirtildi.

Enjin x Minecraft

Enjin ve Minecraft arasındaki ortaklık yeni değil fakat dün açıklanan bir gelişme, bu ortaklığı daha ileriye taşıyor. Enjin’den yapılan açıklamaya göre, dünyanın en popüler video oyunlarından biri olan Minecraft’ta artık oyuncuların Blockchain varlıklarını doğrudan sunucularına yerleştirmelerini sağlayan yeni bir eklenti var. Söz konusu eklenti, “EnjinCraft” olarak adlandırıldı ve Enjin tarafından geliştirildi. Haber, ENJ’nin fiyatına yüzde 22’lik bir etki yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl