Altcoin’lerde bu haftaya damga vuran 4 büyük ortaklık

Kripto para projeleri, bu hafta da bazı önemli iş birliklerine imza attı. Göze çarpan 4 önemli ortaklık vardı.

ortaklik

Bitcoin haftanın son günü hareketlenirken diğer kripto paralar, Bitcoin’deki hareketin etkisiyle geri çekilme yaşadı. Yine de birçoğu son haftayı büyük bir kazançla kapatıyor.

Piyasa değeriyle ilk 100 kripto paraya bakıldığında Elrond (ERD), yüzde 62 yükselişle dikkat çekiyor ve onu yüzde 60 ile Swipe (SXP), yüzde 36 ile TomoChain (TOMO), yüzde 31 ile ABBC Coin (ABBC) ve yüzde 31 ile Ethereum (ETH) izliyor.

Fiyat artışları üzerinden değerlendirildiğinde göze çarpan ilk 5 altcoin böyleydi. Peki iş birliklerine bakıldığında kimler öne çıkıyor? Bu haftanın ses getiren ortaklıkları şöyle sıralanabilir:

Chainlink x Deutsche Telekom

Çarşamba günü Almanya merkezli telekomünikasyon devi Deutsche Telekom’un yan kuruluşu T-Systems’ın Chainlink ağına katılım sağlayacağı açıklandı. Şirketin ağda bir node çalıştıracağı ve bu sayede, Chainlink ağı kullanıcılarına ve Ethereum’daki merkezi olmayan uygulamalara (dapp) güvenilir gerçek dünya verileri sunulacağı belirtildi.

Decentraland x Samsung

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland (MANA), Samsung’un Blockchain kolu ile anlaşma sağladığını duyurdu. Salı günü yapılan duyuruda teknoloji deviyle varılan iş birliği neticesinde Decentraland’ın Samsung Blockchain’e gireceği, böylece Decentraland Marketplace uygulamasının Samsung Blockchain Wallet’a ekleneceği ifade edildi. Bu, kullanıcıların Samsung akıllı telefonlarında NFT’lerin güvenli bir şekilde saklanması ve LAND ile Decentraland NFT’lerinin alım satımına imkan tanıyacak.

Gelişmenin ardından MANA’nın fiyatı yüzde 30’dan fazla arttı.

VeChain x Color Line

Avrupa’daki en büyük gemicilik şirketlerinden biri olan Color Line, Perşembe günü yapılan duyuruya göre, DNV GL tarafından geliştirilen ve VeChain blok zincirine dayanan bir çözüm olan My Care’i kullanıyor. My Care, şirketlere pandemi sırasında ve sonrasında Kovid-19 risklerini azaltmak ve bunlarla mücadele etmeye hazırlanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Color Line’ın My Care metodolojisi kapsamında DNV GL’den enfeksiyon önleme süreçleri ve önlemleri konusunda doğrulama aldığı bildirildi.

Chainlink x Büyük Kore bankaları

Dün Güney Kore merkezli dört bankanın Chainlink (LINK) ile iş birliğine gittikleri açıklandı. Buna göre; Shinhan Bank, IBK Bank, KEB Hana Bank ve Nonghyup; Chainlink node’larını gerçek zamanlı dolar-won döviz kuru verileriyle besleyecekler. DeFi sağlayıcıları bu sayede Blockchain platformlarında akıllı sözleşmeler oluştururlarken dışarıdan merkezi olmayan döviz kuru verilerine de ulaşabilecekler. Açıklamada, Chainlink ile gerçekleştirilen bu entegrasyonun Kore fintek endüstrisi için büyük bir adım olduğu kaydedildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl