Tone Vays’ten altcoin yatırımcıları için 2020 uyarısı

Eski JPMorgan analisti ve kripto para trader'ı Tone Vays, gelecek sene Bitcoin'in piyasa hakimiyetini daha da sağlamlaştıracağını öngörüyor.

Dün Youtube kanalında yayınladığı bir video ile kripto para piyasalarına ilişkin mevcut görüşlerini paylaşan Tone Vays, altcoin trader’larının daha da kötü koşullarla karşı karşıya olduğu konusunda uyardı.

Vays, “2020 yılında Bitcoin’in baskınlık oranının yüzde 85’e ulaşacağını tahmin ediyorum.” dedi.

Analist, devamında 2019’da bu oranının %50’den %70’e tırmandığını belirterek uzun vadede ise %98’e ulaşma yolunda olduğunu ileri sürdü.

Bitcoin’in patlama gösteren hash rate’i

Bitcoin, 2017 yılının Aralık ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana önemli ölçüde düşmesine karşın hash rate yüzde 800 büyüdü. Vays, Bitcoin blok zincirinin genel hesaplama gücünü ifade eden hash rate’teki bu büyümeyi “inanılmaz” olarak tanımlarken “Bana böyle bir hash rate büyümesi yaşayan bir başka sh*tcoin gösterin” dedi.

Bu arada hash rate, dün 113 kentilyonu geçerek neredeyse 23 Ekim 2019’da kaydedilen en yüksek seviyeye dokundu.

Altcoin’lerin geleceğinden şüphe eden analist, Bitcoin’in Liquid yan zincir ürününün sonunda rakiplerin kullanım alanını ortadan kaldıracağını ifade etti. Vays, özellikle Ethereum, EOS ve Cardano gibi platformları işaret etti.

Vays ayrıca Tim Draper’ın 250,000 dolarlık Bitcoin tahminini “gülünç” olarak nitelerken Block TV’ye verdiği röportajda ise 2023’te 50,000 doların akılcı bir fiyat tahmini olacağını söyledi.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl