Bu hafta izlenecek 5 altcoin ve önemli tarihler

Altcoin cephesi bu hafta önemli gelişmeler bakımından yoğun görünüyor. Aralarından dikkate değer 5 seçimimiz var.

3518 0

Bitcoin’in bugünkü sert fiyat hareketi birçok altcoin’de önemli geri çekilmelere neden oldu ancak birçoğu 10 bin 800 dolar seviyelerinde durgunlaşmasının ardından bir miktar toparlandı. Bu hafta Bitcoin’de sert hareketlerin devamı altcoin’lerde geri çekilmelerle sonuçlanabilir.

Öte yandan önümüzdeki günlerde hangi altcoin’ler önemli gelişmelerle öne çıkabilir? Bu hafta izlenmesi gereken 5 altcoin seçtik:

Cardano (ADA)

Cardano’da (ADA) bir süredir beklenen Shelley hard fork’u sonunda gerçekleşiyor. Shelley, ağa büyük değişiklikler getirecek. Yaklaşan Ethereum 2.0 gibi Shelley de büyük değişiklikler vadediyor. Buna verilen en büyük örnek ise topluluk katılımını ve stake havuzlarını artırmayı hedefleyen teşvik programı.

Yapılan resmi açıklamaya göre; Cardano Shelley güncellemesi, Cardano’ya olan güveni 100 kat artıracak! Bilindiği üzere Shelley kodu, 1 Temmuz’daki Shelley Sanal Zirve’de resmen yayınlanmıştı. Zirvede güncellemenin tüm özellikleri canlı yayında tartışılırken hard fork’un da yarın gerçekleşmesi bekleniyor. Shelley sonrası ilk staking ödülleri de 19 Ağustos’ta dağıtılacak.

Bu arada Shelley’e artık saatler kalmışken ADA’nın fiyatındaki düşüş dikkatlerden kaçmamalı. Shelley beklentisi ile bugüne kadar artan fiyat, beklentiler gerçeğe dönüşmeye yaklaştığında düşüyor, yani haber satılıyor. Shelley’den sonra da ADA fiyatında geri çekilmeler mümkün.

Elrond (ERD)

ERD, Haziran ayının başlarından bu yana sergilediği fiyat performansıyla adeta göz dolduruyor. Kripto para, 0.0022 dolar seviyelerinden bugün itibari ile 0.028 dolara kadar çıktı. Bu neredeyse yüzde 1200’lük bir artış demek.

Elrond’un ana ağı sonunda faaliyete geçiyor. 30 Temmuz günü Elrond, tam anlamıyla faaliyette olacak. Elrond’un kurucusu Beniamin Mincu, “Elrond ana ağının yayınlanmasıyla Blockchain ve paraya yeni bir anlam kazandıracağız ve bu kavramların etrafına güçlü yeni araçlar koyacağız. 3 gün kaldı.” diyor.

Chiliz (CHZ)

Özellikle futbol dünyasındaki iş birlikleriyle adından söz ettiren Chiliz’de bu hafta CHZ token yakımı gerçekleşecek. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan yakım, hem ilk hem de ikinci çeyreği kapsıyor. CHZ, yaklaşık bir aydır yatay bir seyir izliyor.

Augur (REP)

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan, merkezi olmayan bir tahmin pazarı platformu olan Augur (REP), bir dizi kapsamlı yeni özellik içeren önemli bir güncelleme geçirecek. Augur V2 olarak adlandırılan bu güncelleme bugün uygulanacak. REP için bu güncelleme bir sıçrama tahtası olabilir.

Elastos (ELA)

Elastos’tan geçen hafta Perşembe günü yapılan açıklamada, 13 milyon ELA’nın yakılacağı bildirildi. Söz konusu yakım, 30 Temmuz 2020 günü TSİ 12.00’de gerçekleşecek. Bu duyuru, ilk yayınlandığında fiyat 2 dolardan yaklaşık 3.3 dolara kadar yükselmişti. Yüzde 65’lik bu artışla gelişme, bir ölçüde fiyatlanmış oldu. ELA, şu anda 2.72 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl