Tim Draper yine 12’den vurdu: Yatırım yaptığı altcoin %1500 arttı

Milyarder yatırımcı Tim Draper'ın Şubat ayında yatırım yaptığı Aragon (ANT), o günden bu yana katlanarak değer kazandı.

Yaklaşık olarak 32 bin BTC’si olduğu bilinen efsanevi Silikon Vadisi yatırımcısı Tim Draper’ın Şubat ayında yatırım yaptığı Aragon (ANT), birkaç ayda kendisine yüzde 1500’den fazla kâr fırsatı sağladı.

Bugün ANT’nin üç borsada birden listelenmeye başladı. Bu borsalar, sektörün en büyük oyuncuları Binance, Huobi ve OKEx’ti.

ANT, Binance’e girer girmez akılalmaz bir fiyat artışı yaşadı. Kripto para, daha sonra normal seyrine dönmeden önce dakikalar içinde 4.8 dolardan 43 dolara fırladı.

1 milyon ANT aldı

Draper, Şubat ayında 1 milyon ANT token’ı almış ve ayrıca projenin yönetim kuruluna danışman olarak katılmıştı. Draper’ın aldığı miktar, toplam arzın yüzde 2.5’ine denk geliyor.

Draper, her bir token’ı yaklaşık 0.70 dolar fiyatla almıştı. Bu, ortalama olarak token’ın bugün çıktığı en yüksek nokta olan 11.45 dolar göz önüne alındığında yüzde 1535’lik bir kâr fırsatı demek.

Draper’ın 700 bin dolar olan yatırımının tepe noktada 11 milyon 200 bin dolara çıktığı söylenebilir. ANT, haberin yayına girdiği dakikalarda ise 7.70 dolardan el değiştiriyor.

Tim Draper’ın alım yaptığı nokta ve ANT’nin fiyat hareketleri

Bir risk sermayedarı olan Draper, aralarında Tesla, SpaceX ve Twitter’ın da bulunduğu birçok önemli şirkete erken dönemde yatırımlar yaptı. Aynı zamanda ateşli bir Bitcoin destekçisi olan Draper’in 32 bin civarında Bitcoin sahibi olduğu tahmin ediliyor. Daha önce Coinbase’e de yatırım yapan Draper, OpenNode ve Stampery gibi Blockchain startup’larına da destek veriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl