Ünlü Bitcoin geliştiricisinden altcoin yorumu: “Sıfır toplamlı oyun…”

Popüler Bitcoin geliştiricisi ve girişimci Jimmy Song, patlama yapacak bir sonraki altcoin'i tahmin etmenin sıfır toplamlı bir oyun olduğunu söyledi.

Bitcoin ve bazı büyük altcoin’lerin son dönemde yatay hareket etmesi yatırımcıları piyasa değeri az ancak potansiyeli çok olan altcoin’lere itti. Bu hamleyle Bitcoin’in dominansı son aylarda yüzde 70’lerden 62 civarına geriledi.

Elrond’dan yüzde 3300

Birçok altcoin’in de kendi rekorlarını tazelediğini görüyoruz. Bu konudaki en çarpıcı örnek ise son 4 aydaki yüzde 3300’lük yükselişiyle Elrond. 17 Mart tarihinde 0.0007 dolardan işlem gören coin birkaç gün önce 0.016 dolardı ve 220 milyon dolarlık piyasa değeriyle ilk 50 coin arasına adını yazdırmıştı.

COMP da fırladı

Elrond, büyük boğa yürüyüşleri yaşayan tek para değil. DeFi projeleri de son zamanlarda ciddi şekilde ilgi görüyor. Dikkate değer bir başka örnek ise Coinbase ve FTX’te anında listelenen Compound’du. COMP 71 dolarlık fiyatından sonra yaşadığı ralliyle 900 milyon dolar fiyata değerine ulaştı ve 349 dolara yükseldi.

“Tahmin etmek sıfır toplamlı oyun gibi”

Altcoin’lerin hepsinin büyük çıkışlar elde etmemesi ise bir sonraki coin’in tahmini konusunda çeşitli yorumların yapılmasına yol açıyor.

Geliştirici ve girişimci Jimmy Song, bir sonraki ‘pump’ yapacak coin’i tahmin etmenin sıfır toplamlı bir oyun olduğunu söyledi ve “Ne yaptığını çok iyi bilen ‘trader’lara karşı bu oyunu oynuyorsunuz. Sizce kim kazanır?” dedi.

Sonuç olarak Song, küçük yatırımcının bu savaştan galip ayrılamayacağını ima etti.

Birçok uzman ve yorumcu Song’la aynı fikirde olsa da bazıları bu yorumundan dolayı onu sert şekilde eleştirdi ve kripto paraların spekülatif oyunlar için en iyi seçenek olduğunu belirttiler. Tabii ki burada birilerinin kazanması için diğerlerinin kaybetmesi gerektiği gerçeğini yani bunun, Song’un da dediği gibi bir sıfır toplamlı oyun olduğunu da unutmamak lazım.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl