Bu Hafta Büyük Şirketlerle Ortaklık Açıklayan 2 Altcoin

Piyasalar, hem fiyat hem de ortaklıklar anlamında sakin bir haftayı geride bırakıyor. Bu hafta duyurulan iş birlikleri arasından iki altcoin öne çıkıyor.

Son zamanlarda dünya çapından çok sayıda büyük şirket, Blockchain projeleriyle daha yakından ilgileniyor. Bu ilgi, projeler ve şirketler arasında önemli iş birliklerini de beraberinde getiriyor. Geçtiğimiz haftalarda ilaç devi Bayer’den teknoloji devleri Google ve Samsung’a kadar birçok önemli şirket, çeşitli altcoin projeleriyle ortaklıklara gitmişti. Bu hafta ise gemide telekomünikasyon devi Zain ve veritabanı yazılımı geliştiren MongoDB şirketleri var.

Hedera Hashgarph x Zain

Hedera Hashgraph, bugün yaptığı açıklamada, Orta Doğu ve Afrika’da bulunan sekiz pazarda yaklaşık 50 milyon müşteriye hizmet veren mobil telekom devi Zain’in Hedera’nın yönetim konseyine katıldığını bildirdi.

Açıklamada, Zain’in Orta Doğu bölgesinden konseye katılan ilk şirket olduğu vurgulandı. Halihazırda bu grupta Boeing, Deutsche Telekom, DLA Piper, FIS, Google, IBM, LG Electronics, Magalu, Nomura, Swirlds, Swisscom Blockchain, Tata Communications, University College London ve Wipro gibi önemli şirketler bulunuyor.

Zain Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Bader Al Kharafi, konu hakkında, “Konsey üyeliği, Zain’e bölge genelinde yenilik, e-ticaret ve B2B’yi yönlendiren en ileri ve güvenli teknolojilere ilk elden ulaşma imkanı veriyor.” dedi.

Storj x MongoDB

Haftanın bir başka önemli iş birliği Storj Labs ile lider veritabanı yazılımı şirketi MongoDB arasında. Storj Labs’dan yapılan açıklamada, “Harika haberlerimiz var. Storj Labs, MongoDB ile ortaklık kuruyor! MongoDB Ops Manager için Tardigrade Backup hizmetini ilan etmekten heyecan duyuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Storj, 2017 yılında ortaya çıkan ve merkeziyetsiz bulut depolama çözümleri sunan bir Blockchain projesi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl