Altcoin’lerde hareketli hafta: 6 kripto para yeni zirveler gördü

Kripto para piyasasında Bitcoin’in nispeten yatay seyrettiği, piyasa değerine göre en büyük ilk 100 içine giren bazı altcoin‘lerin ise rekorlar gördüğü bir hafta geride kaldı.

Haftaya damga vuran kripto para, AVAX‘tı. Kurumsal yatırımcılardan 230 milyon dolar yatırım alan projenin coin’i 76 dolara kadar çıktı. AVAX’ın bir aylık performansı yüzde 100’e yaklaştı.

Cosmos da (ATOM) geride kalan haftayı rekorla kapattı. ATOM’daki esas yükseliş, cumartesi günü geldi ve ardından pazar günü de yükselmeye devam etti. ATOM’un bugün gördüğü 44 dolarlık seviye, kripto para için yeni bir zirve olarak kayıtlara geçti. ATOM, bir ayda yüzde 120’lik bir artış yaşadı.

Kripto para piyasasında tümden bir yükseliş tam anlamıyla başlamadan önce yılın başındaki sert fiyat hareketiyle hatırladığımız Elrond (EGLD), Nisan ayındaki rekor seviyesini salı günü geçti. EGLD, ilk kez 300 doları aştı ve 303.03 doları gördü. EGLD’nin son bir ayda yüzde 50’lik bir fiyat performansı var.

Ekosistemi geliştirmek amacıyla 5 milyar dolar değerinde HBAR’lık bir fon oluşturan Hedera projesinin coin’i, perşembe günü Nisan ayındaki en yüksek seviyesini aşarak yeni bir zirveye çıktı. Yaklaşık 0.58 doları gören HBAR, son bir ayda yüzde 70 oranında artış yaşadı.

EGLD gibi Mina da (MINA) salı günü önceki zirvesini geride bıraktı. 6.5 doları gören MINA’nın bir aylık performansı, bugünkü fiyatla yüzde 70 oldu.

Harmony’de 300 milyon dolarlık teşvik duyurusunun etkileri sürdü. ONE, pazartesi günü yaklaşık 0.23 dolar oldu ve bu seviye, Mart ayında kaydedilen önceki rekorun çok az farkla üzerindeydi. Daha sonra sert bir düşüşle geri çekilen ONE, bugünkü fiyatla son bir ayda yüzde 52’lik bir artış kaydetti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl