Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Altın, dijital para birimleri ve para politikaları nedeniyle ‘güvenli liman’ statüsünü kaybediyor

Altın fiyatları, Kuzey Kore ve Japonya arasında yaşanan gerilimden etkilenerek Salı sabah yüzde 1 oranında artış gösterdi. Bununla birlikte Bloomberg’e göre altın fiyatlarındaki artış genel jeopolitik durum ve piyasa belirsizliklerine rağmen “çok az oranda” ve “geç” bir tepki. ‘Güvenli liman’ statüsünü kaybetti Değerli metal, “güvenli liman” statüsünü kaybetmiş görünüyor. Altının görece düşük performans göstermesine neden olan iki şey var: Birincisi, yatırımcıların paralarını dijital para birimlerine yönlendiriyor olması. Bitcoin gibi para birimleri Venezuela’da yaşanan hiperenflasyon gibi son krizler sırasında paranın değerini...

Altın fiyatları, Kuzey Kore ve Japonya arasında yaşanan gerilimden etkilenerek Salı sabah yüzde 1 oranında artış gösterdi.

Bununla birlikte Bloomberg’e göre altın fiyatlarındaki artış genel jeopolitik durum ve piyasa belirsizliklerine rağmen “çok az oranda” ve “geç” bir tepki.

‘Güvenli liman’ statüsünü kaybetti

Değerli metal, “güvenli liman” statüsünü kaybetmiş görünüyor. Altının görece düşük performans göstermesine neden olan iki şey var:

Birincisi, yatırımcıların paralarını dijital para birimlerine yönlendiriyor olması. Bitcoin gibi para birimleri Venezuela’da yaşanan hiperenflasyon gibi son krizler sırasında paranın değerini oldukça iyi korudu.

İkincisi, merkez bankalarının beklenmedik para politikaları.

Yatırımcılar, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin getirilerinin lehine değerli metallerden ve borsalardan kaçtı.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl