Kiyosaki’den Bitcoin ve altın yorumu: Altın çökecek, çok yaşa BTC

Attığı tweet’ler ve verdiği röportjlarda altın, gümüş ve Bitcoin alımı önerisinde bulunan yazar Robert Kiyosaki, “altının çökeceğini” söyledi. Kiyosaki ayrıca nakit paraya “çöp” diyerek takipçilerine tavsiyelerde bulundu. Biden hükümeti, Hazine Bakanlığı ve Fed’e yüklenen yatırımcı onlara “yalancılar” dedi.

kiyosaki

Zengin olmanın yolları, yatırım stratejileri ve girişimcilik konularında çeşitli kitapları bulunan “Zengin Baba Yoksul Baba”nın yazarı Robert Kiyosaki piyasaya yönelik son yorumlarında altını ele aldı.

Ünlü yazara göre altın piyasası, yükselişinin ardından ons başına 2 bin doların altına düştükten sonra tükenmişlik yaşıyor gibi görünüyor. Kiyosaki, bu nedenle de fiyatların ons başına 1.000 dolara kadar düşme ihtimalinin bulunduğunu bildirdi.

Atlas Financial Advisors’tan finansal planlamacı ve yatırım danışmanı Steve Van Metre, nisan ayında tarihi zirvelere yaklaşan altının, Kiyosaki’nin uyardığı gibi ons başına 1.000 dolara kadar önemli bir düşüş yaşayabileceği konusunda uyardı. Kiyosaki, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “ALTIN ÇÖKECEK. Saygı duyduğum Steve Van Meter altının 1.000 dolara düşeceğini öngörüyor. Piyasaların altının yükselmesini beklemekten yorulduğunu belirtiyor.” dedi.

“Altın, Gümüş ve Bitcoin gerçek, nakit para ise çöp”

Kiyosaki, olası bir piyasa çöküşü durumunda, altın varlıklarını artırma niyetini dile getirerek, değerli emtiayı tereddütsüz desteklediğini teyit etti. Yazar ayrıca, “Benim için Altın, Gümüş ve Bitcoin gerçek paradır” diyerek nakit paranın “çöp” olduğunu ileri sürdü.

Kiyosaki bu ayın ortalarında yatırımcıları, sektördeki rakip bakış açılarının varlığına atıfta bulunarak, altındaki büyük fiyat dalgalanmalarının arkasındaki mantığı belirlemeye çalışmaları konusunda uyarmıştı.

Kiyosaki attığı tweet’te şu ifadeleri kullanmıştı;

“Steve Van Metre, ‘altını şimdi sat’ diyor. David Hunter ise ‘Şimdi altın alın’ diyor. Siz hangi tarafı tutuyorsunuz? Her ikisinin de oldukça zeki adamlar olduğu kesin. Alıcılar ve satıcılar her piyasayı oluşturan unsurlardır. Mantığa karşı çıkmak sizi daha zeki yapar ve bu da dolardan daha değerlidir.”

“Altın, gümüş ve BTC alıyorum çünkü Fed, Hazine ve Biden yalancı”

Kiyosaki ayrıca geçen hafta Bitcoin fiyatlarındaki son gelişmeleri de değerlendirerek; “Bitcoin bir yıl içinde yüzde 100’ün üzerinde arttı. Bitcoin yükselmeye devam edecek mi? Ben buna inanıyorum. Daha fazla altın ve gümüş alıyorum. Neden daha fazla Altın, Gümüş, BTC alayım? Çünkü Fed, Hazine ve Biden yalancı.” ifadelerini kullanmıştı.

Kiyosaki, Bitcoin fiyatının bir gün 100 bin dolara ulaşacağını düşündüğünü ve önemli volatilite risklerine rağmen kripto parayı sevdiğini söyledi.

BTC alımı yaptığını söyleyen Kiyosaki “Çok yaşa Bitcoin” dedi

“Yıllar önce BTC’nin 20 bin dolara tırmanışını ve ardından sıfıra düşüşünü izledim.” diyen Kiyosaki yavaşça 6 bin dolara tırmanışını izlerken çok sayıda satın aldığını belirtti. Yazar ayrıca, insanların Fed ya da hükümeti değil BTC’yi desteklemesinden dolayı alım yaptığını bildirdi ve “BTC 100 bin dolara gidecek. Çok yaşa BTC.” dedi.

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl