Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Altın terk ediliyor, para Bitcoin’e kayıyor

ABD’de hisse senetleri ve değerli metallerdeki fonların çekilmesi, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin büyük fiyat artışı yaşadığı döneme denk geldi. CNBC, borsanın 2014 yılından bu yana en büyük çekilme oranını yaşadığını ve son 10 haftada 30 milyar Dolar’dan fazla paranın ABD piyasalarından çekildiğini bildirdi.   Bu büyük çekilme, özellikle kıymetli metallerin terk edilmesiyle gerçekleşti. 2013 yılında ABD’deki yatırım fonlarının yüzde 10’u değerli metallerde bulunuyordu. Bugün bu oran yüzde 2’nin altına inmiş durumda. Altın gibi kıymetli metaller ve hisse senetlerindeki...

ABD’de hisse senetleri ve değerli metallerdeki fonların çekilmesi, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin büyük fiyat artışı yaşadığı döneme denk geldi.

CNBC, borsanın 2014 yılından bu yana en büyük çekilme oranını yaşadığını ve son 10 haftada 30 milyar Dolar’dan fazla paranın ABD piyasalarından çekildiğini bildirdi.

 

Bu büyük çekilme, özellikle kıymetli metallerin terk edilmesiyle gerçekleşti. 2013 yılında ABD’deki yatırım fonlarının yüzde 10’u değerli metallerde bulunuyordu. Bugün bu oran yüzde 2’nin altına inmiş durumda.

Altın gibi kıymetli metaller ve hisse senetlerindeki bu çekilmenin Bitcoin ve diğer dijital para birimlerindeki büyük artışla aynı döneme denk gelmesi dikkat çekti. Uzmanlar, bu paranın önemli bir kısmının dijital para birimlerine kaymış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl