Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Amazon, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edecek mi?

The James Altucher Report’tan bir bültene göre, dünya e-ticaret devi Amazon, 26 Ekim’de Bitcoin‘i kabul etmeye başlayacaklarını ilan edecek. Bu haber ortaya çıktığında büyük bir etki yarattı ve önce büyük bir çoğunluk haberin sahte olabileceğini düşündü. Ancak haberin kaynağının girişmciler dünyasında önemli bir yeri olan, 20’den fazla şirket kurup 11 ayrı kitap yazan ve şimdiye kadar verdiği doğru haberlerle bilinen James Altucher olduğu düşünüldüğünde büyük olasılıkla doğru. Haberin ciddiye alınmasında etken olan bir başka faktör ise Amazon’un zaten hali hazırda...

The James Altucher Report’tan bir bültene göre, dünya e-ticaret devi Amazon, 26 Ekim’de Bitcoin‘i kabul etmeye başlayacaklarını ilan edecek.

Bu haber ortaya çıktığında büyük bir etki yarattı ve önce büyük bir çoğunluk haberin sahte olabileceğini düşündü. Ancak haberin kaynağının girişmciler dünyasında önemli bir yeri olan, 20’den fazla şirket kurup 11 ayrı kitap yazan ve şimdiye kadar verdiği doğru haberlerle bilinen James Altucher olduğu düşünüldüğünde büyük olasılıkla doğru.

Haberin ciddiye alınmasında etken olan bir başka faktör ise Amazon’un zaten hali hazırda Bitcoin ile çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor olmasıydı.

‘Yakın zamanda mümkün değil’

Amazon’un Bitcoin’i kabul edip etmeyeceği konusunda farklı düşünceler de var. Jean-Pierre Buntinx, Newsbtc.com’daki “Amazon yakın bir zamanda Bitcoin’i kabul etmeyecek” başlıklı yazısında şunları dile getirdi:

“Birçok insan Amazon ve Bitcoin ödemelerini içeren haberler konusunda heyecanlı. Bazı kaynaklar, şirketin kısa bir süre içinde bu dijital para birimini kabul etmeye başlayacağını iddia ediyor. Bunun gerçekleşmesi mümkün değil. Amazon şu anda herhangi bir ek ödeme yöntemiyle ilgilenmiyor ama bunu görmek hoş bir değişiklik olurdu. Amazon’un şu anda dijital para birimlerine girmesi pek mantıklı değil. Çünkü piyasa çok oynak. Bunun gibi ‘sahte haberler’ gerçek olmadığında hayal kırıklığı yaratacaktır. Çoğu insan Amazon’un Bitcoin’i kabul etme şansının şu anda neredeyse sıfır olduğunun farkında. Hayal etmekte yanlış bir şey yok ama iki ayağınızı da yere basmanız gerekiyor. Dijital para birimi dünyasının daha büyük şirketlere ihtiyacı olduğu doğru. Gerçek satın alımlar için çok az kişi dijital para birimlerini kullanıyor.”

Siz ne düşünüyorsunuz, sizce Amazon, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edecek mi? Düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Durmus Cevapla

    Bence cok gec kaldilar dijital para hacmi bu kadar buyumusken alisveris sektoru bunun disinda nasil kalabilir ilk yapanlar her zamaki gibi kazanacak