E-ticaret devi Amazon’dan yeni Blockchain ortaklığı

Amazon'un bulut bilişim kolu, Kaleido adında yeni bir startup ile ortaklık kurarak, müşterilerinin Blockchain'i kullanmalarını kolaylaştırmak istiyor.

E-ticaret devi Amazon’un bulut bilişim kolu, bugün açıklanan yeni bir ortaklık ile müşterilerinin Blockchain’i kullanmalarını kolaylaştırmak istiyor.

Amazon, Consensys olarak bilinen önde gelen Blockchain inkübatöründen ortaya çıkan Kaleido adında yeni bir startup’la birlikte çalışacak.

Şirket, AWS (Amazon Web Services) müşterilerine, Bitcoin‘in temelini destekleyen aynı teknolojiye (Blockchain) sahip olmaları için kolay bir yol sunmayı amaçlıyor.

Kaleido’nun kurucularından Steve Cerveny, kullanıcıların kendi planlarına odaklanabileceklerini ve kriptografi konusunda uzman olmalarının gerekmediğini belirtti ve onlara, şirketlerini Blockchain’de kurmaları için basit bir platform sağladıklarını söyledi.

Blockchain teknolojisi, işlemleri halka açık dağıtık bir defterde kaydediyor ve teknoloji savunucuları tarafından daha hızlı ve daha güvenli olarak tanıtılıyor.

Amazon Web Services yaptığı açıklamada, “Kaleido’yu AWS müşterileri ile tanıştırmak, müşterilerin daha hızlı hareket etmesine ve Blockchain’i yönetme konusunda telaşa düşmemelerine yardımcı olacak. AWS Pazarı’nda bulunan ilk Blockchain SaaS çözümü, Blockchain projelerini hızla geliştirmelerine yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.

Amazon Web Services, bireylere, şirketlere ve hükümetlere bulut bilişim platformları için ücretli bir abonelik sunan Amazon’un bir yan kuruluşu.

Kaleido ve AWS’nin kullanacağı Ethereum Blockchain platformunun kurucularından Joseph Lubin, “Bu, teknoloji devinin Blockchain’de şu ana kadarki en büyük hamlesi.” ifadelerini kullandı.

Lubin, Blockchain’in, tedarik zincirini bir örnek olarak kullanarak, genişleyen iş dünyasının diğer kollarında Amazon’a yardımcı olabileceğini belirtti.

Amazon, Microsoft ve Facebook gibi teknoloji devlerinin arasına katılarak Blockchain için kullanım durumlarını araştırıyor.

Facebook’un geçen hafta, gizlilik ile ilgili endişeleri ele almayı amaçlayan bir Blockchain projesi planladığı ortaya çıkmıştı.

IBM, Accenture, Deloitte, JP Morgan ve HSBC de Blockchain üzerinde çalışan şirketler arasında yer alıyorlar.

→ HTC BU YIL BİR BLOCKCHAIN TELEFONU ÇIKARACAK

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl