amazon

E-Ticaret ve teknoloji devi Amazon’dan dijital para hamlesi geliyor. İnternet ekonomisinde taşları yerinden oynatacağı belirtilen projenin başlayacağı yer ise Meksika.

Amazon’un bazı iş ilanlarında yeni projeyle ilgili önemli detaylar göze çarpıyor. Resmi şekilde henüz açıklanmayan proje, platformun Prime müşterilerini sisteme bağlı tutmayı hedefliyor.

Amazon’un ‘yeni ödeme ürünü’ olarak belirtilen bu projesiyle ilgili bir iş ilânında, “Bu ürün, müşterilerin nakit parasını dijital paraya çevirmesini sağlamasının yanında, Prime Video gibi ürün veya hizmetler için de çevrim içi alışveriş imkânlarından yararlanabilmelerini sağlayacaktır” denildi.

İlanda Amazon’un Dijital ve Gelişen Ödemeler (DEP) departmanının ürünü ilk olarak Meksika pazarına sunmayı hedeflediği belirtildi.

Başka bir iş ilânında ise ürünün genellikle gelişmekte olan ülkeler pazarına hitap edeceği ve bu proje için her seviyeden yazılım geliştirme mühendisleri arandığı görüldü. DEP departmanı ve Amazon konuyla ilgili gelen soruları ise cevapsız bıraktı.

Firmanın dijital para projesinin ise 8 yıllık bir geçmişi olan ve web temelli oyunlarda kullanılan ‘Amazon coin’ ile bir ilgisinin olup olmadığı da şu an için bilinmiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl