Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

E-ticaret devi Amazon, dijital paralarla ilgili 3 ayrı alan adı satın aldı

Küresel e-ticaret devi Amazon’un dijital para birimleriyle ilgili 3 ayrı alan adı satın aldığı ortaya çıktı. 31 Ekim’de yapılan satın alımlarda kaydedilen alan adlarının “amazonethereum.com”, “amazoncryptocurrency.com” ve “amazoncryptocurrencies.com” olduğu tespit edildi. Alan adları, Amazon.com Inc.’nin bir yan kuruluşu olan Amazon Technologies Inc. şirketine kaydedildi. Kayıt belgelerinde listelenen telefon numaraları, Amazon’un hukuk departmanına bağlanıyor. 2013 yılında amazonbitcoin.com’u almışlardı Şu anda alan adlarının hangi amaçla hizmet edeceği bilinmiyor. Amazon’un bu hamleyi yalnızca markasını korumak için yaptığı öne sürülüyor. E-ticaret devi, 2013 yılında...

Küresel e-ticaret devi Amazon’un dijital para birimleriyle ilgili 3 ayrı alan adı satın aldığı ortaya çıktı. 31 Ekim’de yapılan satın alımlarda kaydedilen alan adlarının “amazonethereum.com”, “amazoncryptocurrency.com” ve “amazoncryptocurrencies.com” olduğu tespit edildi.

Alan adları, Amazon.com Inc.’nin bir yan kuruluşu olan Amazon Technologies Inc. şirketine kaydedildi. Kayıt belgelerinde listelenen telefon numaraları, Amazon’un hukuk departmanına bağlanıyor.

2013 yılında amazonbitcoin.com’u almışlardı

Şu anda alan adlarının hangi amaçla hizmet edeceği bilinmiyor. Amazon’un bu hamleyi yalnızca markasını korumak için yaptığı öne sürülüyor. E-ticaret devi, 2013 yılında Amazon’un ana sayfasına yönlenen “amazonbitcoin.com”u satın almıştı.

Amazon’un yetkililerinden konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama gelmedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl