Amazon için büyük iddia: Bitcoin kabul edecek, direktif Bezos’tan!

Geçtiğimiz hafta dijital para ve blok zincir ürün yöneticisi aradığı ortaya çıkan dünyanın en büyük şirketlerinden Amazon ile ilgili bir büyük iddia daha ortaya atıldı. Şirketin içinden ismi verilmeyen bir kişiye göre Amazon, Bitcoin ödemelerini kabul etmenin eşiğinde... İddiayla beraber en büyük kripto paranın fiyatı da birkaç saat içinde 38 bin doların üzerine çıktı.

amazon

Blue Origin roketiyle uzaya giden Jeff Bezos’un bir başka şirketi ve dünyanın en büyük firmalarından biri olan Amazon’un Bitcoin kabul etmeye başlayacağı iddia edildi. Geçtiğimiz hafta dijital para ve blok zincir ürün yöneticisi aradığını resmen kendi web sitesinden duyuran Amazon’un bu adımı medyada ses getirse de fiyata etki etmemişti.

Plânlar bir yönetici almaktan daha büyük

Londra merkezli ekonomi gazetesi City A.M’in ismini vermediği ve bir Amazon çalışanının bilgilerine dayandırdığı haberine göre; şirketin bir blok zincir ve dijital paralar konusunda deneyimli bir yöneticiyi işe almaktan daha büyük plânları mevcut ve bu sene sonuna kadar Bitcoin ile olan ödemeler kabul edilmeye başlanacak:

“Direktif Bezos’tan!”

Bu kişinin verdiği bilgiye göre de emir en tepeden yani Jeff Bezos’tan geliyor:

“Bu sadece şirketin kripto paraları kabul etmesiyle sınırlı bir durum değil. Tamamen konuşulmuş, plânlanmış ve Amazon’un gelecekte nasıl çalışacağının ayrılmaz bir parçası olacak bir durum. Ve Bitcoin’le başlıyor. Bu, kripto para projesinin kilit aşaması ve direktif en tepeden geliyor… Jeff Bezos’un kendisinden…”

“Bitcoin sistemi oturduktan sonra diğerleri de gelecek”

Şirket içinde bu büyük iddiaları veren kişi Amazon’un sadece Bitcoin kabul etmekle de kalmayacağını söyledi ve sistemin oturmasıyla beraber diğer kripto paraların da geleceğini belirtti:

“Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash de sırada olacak. En popüler kripto paralar da kullanılabilecek. Bu plânların devreye girmesi çok uzun sürmeyecek. Zaten 2019’dan bu yana bu konu üzerinde çalışılıyor. Tüm proje neredeyse bitmiş durumda…”

“Daha sonra da Amazon’un kendi token’ı gelecek”

İçerinden müthiş bilgiler veren bu kişi iddialarını sürdürdü ve tüm sistemin oturmasından sonra Amazon’un asıl plânına geçeceğini ve kendi token’ını çıkaracağını söyledi:

“Tüm bu işlemler sona erdikten sonra Amazon’u daha da ileriye götürmesi beklenen son hamle gelecek, o da Amazon’un kendi token’ı olacak. Kripto para ödemelerinin kabul edilmesinden yaklaşık 1 yıl sonra da bu plânın devreye girmesi bekleniyor. Sadakat sistemiyle birlikte token da kazanılabilecek oturmuş bir altyapıyla bu sistemin işlemesi bekleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl