Amazon’dan kripto ve NFT girişimi geliyor

Dünyanın en büyük perakende satış platformu olan Amazon da kripto para ve NFT alanına dahil olma kararı aldı. Şirketin bahar aylarında başlatmayı düşündüğü girişim daha çok NFT'leri ön plâna çıkaracak.

amazon

E-ticaret devi Amazon da dijital dünyanın Web3 ve NFT alanına dahil olmaya başlıyor. ABD medyasından Blockworks’ün haberine göre şirketin başlatacağı dijital varlık girişimi, katman-1 blok zincirleri, blok zinciri tabanlı oyun startup’ları ve NFT’leri içerecek. Blockworks’ün kaynakları, girişimlerin daha çok oyun ve NFT üzerinden ilerleyeceğini kaydettiler.

Nisanda açıklanabilir

Haberde, Amazon müşterilerinin “kripto oyunları”nı oynayarak ücretsiz şekilde NFT kazanabilecekleri belirtildi. Kaynaklar, Amazon’un ilgili çalışmasını hala sürdürdüğünü, resmi açıklama için spesifik bir tarihin henüz belirlenmediğini ancak duyurunun nisan ayında gelebileceğini ifade ettiler.

“Bu çok büyük bir adım”

Blockworks platformuna konuşan haber kaynaklarından biri Amazon’un adımının çok büyük olduğunu dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Amazon’un bu alana dahil olması çok büyük bir adım. Bunun birçok sebebi var. Daha önce bu konuda kendi aramızda konuştuk. Bunun olabileceğini öngörüyorduk ama bu sefer gerçekten oluyor. Amazon eğer akıllı davranır ve doğru işler yaparsa, atılan bu adım, bu alandaki birçok oyuncuyu direkt olarak etkileyecek”

“Bir yıldız isim ile NFT…”

Kaynaklardan biri daha önemli bir detay verdi ve Amazon’un özellikle NFT girişimine büyük önem verdiğini hatta birkaç ay önce en az bir aile ofisiyle bu konuda görüşmeler yapıldığını belirtti:

“O dönem plan bir yıldız ismin kullanılması vasıtasıyla NFT çıkarmaktı. Daha sonra Web3 konusunda ilerlemek de plana dahil edildi”

CEO geçen sene ipucu vermişti

Hatırlanacağı üzere Amazon CEO’su Andy Jassy geçen sene katıldığı bir programda kripto paraların ve NFT’lerin ilerleyen dönemde ciddi şekilde büyüyeceğini düşündüğünü söylemişti. Jassy, o dönem Bitcoin ya da herhangi bir kripto para yatırımının ise olmadığını belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl